FeaturedHaberler

Toyota Corolla yaz için makyajını tazeledi
Dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan otomobili Toyota Corolla, gelecek aylarda Avrupa marketinde karşımıza çıkacak yeni yüzüyle tanıtıldı.

Daha çok ön tarafa yoğunlaşan makyaj operasyonu ile birlikte ön tampondaki hava girişleri genişletilirken üst ızgara daraltılmış. Farlar modern bir görünüme kavuşturulurken ön tampona Mirai modelindekine benzer bir hava verilmiş.

Otomobilin yan tarafına ilerlediğimizde kapı kollarının üzerindeki krom dokunuşlar ile 16 ve 17 inç boyutundaki yeni jant tasarımlarını görüyoruz. Arkada ise LED stop grubuyla birlikte bunların ortasında yer alan ve modelin genişliğini vurgulayan krom çıtanın da elden geçirildiğini görüyruz. Makyaj operasyonu ile birlikte 9 yeni renk seçeneği de broşüre eklenmiş.

Kabuğunun altında bir değişiklik yapılmamış gibi görünen 2016 Toyota Corolla, standart olarak Toyota Safety Sense güvenlik sisteminin son versiyonuyla birlikte gelecek. Çarpışmaları engellemeyi ya da etkilerini azatlmayı hedefleyen bu sistem içerisinde yol işareti asistanı, şeritten ayrılma uyarısı, çarpışma öncesi frenleme sistemi ve otomatik uzun huzme asistanı yer alıyor.

Toyota, “daha prestijli dış tasarım” ile yenilenen Corolla’yı yaz aylarında Avrupa’da satışa sunacak. Dünyanın 150 ülkesinde satılan Corolla, toplam satış rakamlarıyla Japon şirketin satışlarının %20’sini oluşturuyor.

 

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

    1. aslına bakarsanız 2017 amerikan versiyonu yayınlandı corollanın, ona bakarak fikir sahibi olabiliriz yeni iç mekan hakkında

  1. Toyota’nın tasarımları gittikçe iyileşmeye başladı. Ancak prius modeli hariç. Cidden çok çirkin gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu