Haberler

Hem yazlık hem kışlık, hem de ödüllü lastik
Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin’in devrim niteliğindeki ilk kış sertifikalı yaz lastiği CrossClimate piyasaya sürüldüğü günden bu yana oldukça başarılı bir seyir izleyerek herkesin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Michelin CrossClimate lastikleri, İngiltere filo sektörünün lider medya markası Fleet News tarafından 2016 Yılının “En İyi Yeni Ürün Ödülü”ne layık görüldü.

Lider lastik firması Michelin tarafından, sürücülerin bütün bir yıl aynı lastikle yolculuk yapmasını sağlamak üzere geliştirilen devrim niteliğindeki Michelin CrossClimate, kış sertifikalı ilk yaz lastiği olarak Fleet News 2016 Ödülleri’nde “2016 Yılının En İyi Ürün Ödülü”ne layık görüldü. Dünya filo sektörünün en önemli şirketlerinin katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde Michelin, dengesiz ve beklenmedik hava şartlarında emniyetli sürüş ihtiyacını karşılamak üzere geliştirdiği Michelin CrossClimate lastikleri ile rakipleri arasında sıyrılarak fark yarattı.

Filoların tercihi MICHELIN CrossClimate

Michelin CrossClimate, çok kısa süredir yollarda olmasına rağmen özel araç sürücüleri ve filo sektörü için de yoğun talep alıyor. Filolara bütün bir yıl boyunca hareket kabiliyeti sağlayan lastikler yılda iki kez lastik değişimine gerek kalmadan güvenlik, performans ve uzun lastik ömrünü bir arada sunuyor.

Kış ve yaz lastiklerinin üstün yanları CrossClimate’ta birleşti

Michelin CrossClimate ürünlerinin kısa sürede piyasada ön plana çıkarak büyük bir pazar payı elde ettiğini belirten Michelin Türkiye Pazarlama Direktörü Olivier Gros, “Michelin olarak, hareket özgürlüğü, güvenlik ve sürüş keyfini artırarak karayolu hareketliliğinin gelişimine sürdürülebilir katkıda sunmak için faaliyet gösteriyoruz. Her yıl Ar-Ge faaliyetlerine ayırdığımız 640 milyon Euro’luk bütçemizle sektöre yön veren teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz.

Michelin CrossClimate ile hem yaz hem de kış lastiklerinin üstün yanlarını tek bir lastikte birleştirdik. Kuru zeminde kısa mesafede fren yapma imkanı, ıslak zeminde frenlemede “A” derecesi ve kış mevsiminde kullanım için 3PMSF işaretine sahip CrossClimate lastiklerimiz, uzun lastik ömrü, enerji verimliliği ve konfor özellikleriyle de hem filolara hem de özel araçlara büyük avantajlar sağlıyor. Dünyanın en büyük filoları tarafından değerlendirilen Fleet News Ödülleri’nde “2016 Yılının En İyi Ürün Ödülü”ne layık görülmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Ortalama bir şehir içi sürücüsü için çok güzel bir lastik. Çok kilometre yapmayan ve sakin araç kullananlar için tavsiye ederim.

  2. Ocak ayında kullanmaya başladım yaklaşık bir 8-10 bin km yaptım lastikle yol tutuşu cidden iyi kuru ve ıslak fren mesafeside oldukça iyi ama ıslak zeminde ki performansı daha iyi ve ön lastiklerimin dış köşelerinde değişik bir yarılmalı aşınmalar oluştu ve kafadan kaymalar arttı lastik güzel ama çok hırpalanmaya gelmiyo yinede memnunum

    1. Ankara’da yaşıyorum bu lastiği yaklaşık 8 bin km’dir kullanıyorum. Karlı hava şartlarında kış lastiğinden farklı hissettirmedi bana. Hava sıcaklığının 25 derecelere ulaştığı bugünlerde lastiğin yumuşak bir yapıya büründüğünü söyleyebilirim. Yaz aylarında hava basıncını artırmak gerektiğini düşünüyorum. Lastik ne kadar uzun ömürlü bunu zamanla göreceğiz.

  3. 215/50 r17 ebadinda C-max aracimizda 5 bin km civari yol yaptik. Kisin kar yüksekliginin 20cm i buldugu yollarda egimli yollarda bile yeterli tutunma ve cekisi sagladi, ancak kar yüksekliginin daha fazla oldugu kirsal kesimlerde zorlanmalar yasadi. Her ne kadar zorlanma yasadigi durumlarda safkan kar lastikli araclar da zorlansada bir nebze daha iyi performans gösterdiler. Cok sicak iklimlerde henüz kullanmadik ve kuru zeminde limitlerini test etmedik ancak 20-25 C sicakliga kadar aracin üzerinde önceden takili olan fabrika cikis pirelli p7 lastiklerden (20 bin km de iyi kondisyonda lastiklerdi) kötü anlamda bir fark olusmadi. Kis sonunda lastikciye ugramadan yola devam etmenin rahatligi ise gercekten güzeldi.. Pahali gibi degerlendirilsede yaz kis ayri takim lastik alip kullanmaktan daha ekonomik olduguna kesinlikle eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı