Haberler

Grand Sport, müzayede yolcusu
Chevrolet, üretilecek ilk 2017 Corvette Grand Sport Collector’s Edition otomobilini açık arttırmaya çıkarma planını duyurdu.

8 Nisan’da Barrett-Jackson’ın Palm Beach’te düzenleyeceği müzayedede alıcılarının karşısına çıkacak olan otomobil; “Watkins Glen Gray” metalik renge, mavi/siyah şeritlere ve önde 19, arkada 20 inçlik siyah jantlara sahip. Bunların yanı sıra Z06’tekine benzer bir ön ızgaraya, daha geniş çamurluklara ve Michelin Pilot Super Sport lastiklere de otomobilde yer verilmiş.

İç mekandaki değişiklikler daha az olsa da otomobilin alıcısı, dış şeritlerde de kullanılan “Tension Blue” renginde deri döşeme ve süet detaylarla karşılaşacak. Modelin kafalıklarında işlemeler bulunacak ve orta konsolda otomobilin 1. üretim olduğunu gösteren bir plaka bulunacak.

Otomobil, gücünü 460 HP/630 Nm’lik değerlere sahip 6.2 litrelik LT1 V8’den alıyor. Chevrolet, ilk Grand Sport Collector’s Edition’ın hangi şanzımanla üretildiğini belirtmemiş olsa da, standart Grand Sport’ta sunulan 7 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman seçeneklerinden biri Collector’s Edition’da bulunacak.

Satıştan elde edilecek gelirin tamamı, Barbara Ann Karmanos Kanser Enstitüsü’ne bağışlanacak. Bunun yanında GM Vakfı, enstitüye 400.000 $’lık bir bağışta da bulundu.

Bu otomobilin açık arttırmasına katılamayacak olanlar, bu yaz piyasaya çıkacak Corvette Grand Sport’u bekleyecekler. Grand Sport Collector’s Edition ile ilgilenen müşteriler ise biraz daha fazla beklemek durumundalar.

2017-chevrolet-corvette-grand-sport-collectors-edition-2

2017-chevrolet-corvette-grand-sport-collectors-edition

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu