Haberler

Koenigsegg rekora koşuyor
Hız limitlerinin kaldırılmasından kısa bir süre sonra Koenigsegg, Nordschleife’ye geri döneceğini duyurdu.

İnternet sitesinde, yeni One:1 ile rekor denemesi yapacaklarını açıklayan Koenigsegg, rekor denemesi için gereken hazırlıkların biraz süreceğini söyledi. Bu birkaç ay sürecek hazırlıkların büyük bir bölümü sürücünün hem arabayla hem de pistle bağ kurmasından oluşuyor.

Koenigsegg’in test pilotu Robert Serwanski’nin de tavsiyeleriyle hazırlanacak olan One:1 büyük bir ihtimalle daha tecrübeli ve Nürburgring’e daha aşina bir pilot tarafından kullanılacak. Henüz o pilotun kim olduğu belli olmasa da, pilotun bulunması halinde otomobile alışabilmesi rekor denemesinde büyük bir rol oynuyor.

Son olarak rekor denemesiyle ilgili Koenigsegg, “Pist ve pilot müsaatliği, havadurumu vb. gibi değişkenler göz önünde alındığında rekor denemesi bu yıl yapılabilir de yapılmayabilir de.” dedi.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu