Haberler

Tesla Motors durmak bilmiyor
Tesla Motors’un yenilenen tasarımı Model S bu ayın başlarında tanıtıldı. 90D bataryası ile maksimum uzun yol menzili 473 km olarak yer almıştı. EPA’nın sitesinde (Çevre Koruma Örgütü) 90D’nin aslında bu menzilden 15 km daha fazlasına sahip olduğu ortaya çıktı. Böylece Model S menziliyle 300 mil çıtasını aşmış oldu.

EPA’nın önceki verilerine baktığımızda 434 km olan menzilden sonra, bu menzil artışının ardındaki en büyük gelişme 85 kWh olan güç ünitesinin 90 kWh’ye çıkması oldu.

Elektrikli otomobillerin menzilindeki bu gelişmeler ilginizi çekmeye yetmediyse, Tesla’nın Facebook sitesinde paylaştığı bu fotoğraf muhtemelen çekecektir.

Bu fotoğraf muhtemelen 100 kWh’lik güçlü bir bataryanın habercisi. 100 kWh’lik bir batarya ile 515 km menzil elde edebilmek mümkün. Eğer bu gelişmeler yaşanırsa elektrikli araçların dolu bataryalı menzili, petrol ürünleri kullanan araçlara bir adım daha yaklaşacak. Bu taht savaşı son dönemlerde oldukça kızışmış olsa da savaşın kazananı şimdiden belli gibi görünüyor, ne dersiniz?

cgrkn

2015 yılı Makine Mühendisliği mezunuyum. Otomobil tutkum 5 yaşındayken yoldaki arabaların markalarını saymakla başladı ve makine mühendisi olmamı kaçınılmaz kıldı. Artık uzun yıllardır takip ettiğim Otopark.com ile devam ediyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Bu haberin içeriği şehirler arası yolların gerektirdiği hızlar için hazırlanmış, yine de bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu