Haberler

Londra sokaklarında bir NASCAR otomobili
NASCAR yarış otomobilini sokaklarda görmek Londralıların alışkın olduğu bir şey değil tabii ki ama son zamanlarda tanık oldukları en güzel gösteriydi.

Goodwood Hız Festivali için getirilen, Sprint Kupası için hazırlanmış Chevy SS, İngiltere’nin başkentinde gürleyerek izleyenleri büyüledi.

Austin Dillon’ın kullandığı Dow sponsorluğundaki otomobil bu yıl Richard Childress Yarışlarına katılacak. İzleyiciler fish & chips’ini keyifle yerken, Amerikan kası 725 beygiri ile onlara şov yapıyor olacak.

Chevy SS ya da NASCAR, İngilizlere tamamen yabancı değil aslında. Kaslı sedan İngiltere’de Vauxhall VXR8 olarak satılmakta zaten ve NASCAR Whelen Avrupa Serisi yarışlarının Brands Hatch’deki Indy rotasında her yıl bir ayağı yapılmaktadır, ayrıca bu yarışları birkaç kez Chevy SS kazanmıştır.

Bu yıl şampiyonanın başlangıcı Valencia’da yapıldı. Geçen yılın katılımcılarından İsrailli Alon Day ve Belçika’nın eski şampiyonu Anthony Kumpen buradaki yarışların galibi oldu. Bu yılın çarpışmasına hazırlanan iki pilot, üç kez şampiyonluğu olan Andre Vilariño’nın seriden ayrılmasını fırsat olarak görüyor. Hollanda’dan sonra, Fransa, İtalya ve Belçika’dan önce Haziran ayında Brands Hatch’de yarışılacak.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu