Haberler

2017 Aston Martin Vanquish Zagato üretime geçecek
Yaklaşık bir ay önce, Aston Martin, Vanquish Zagato’nun konseptini Concorso d’Eleganza Villa d’Este’de tanıtmıştı. İngiliz üretici, ani bir karar ile konsept modeline çok benzeyen Zagato’yu üretme kararı verdi.

99 adet üretilecek ve 5. jenerasyonu olan model, Aston Martin’in ortak çalıştığı ve baş tasarımcısı olan İtalya’daki tasarım evi Zagato tarafından yapılacak ve ucuz olması hiç mi hiç beklenmiyor. Şu an için net bir fiyat etiketi verilemiyor çünkü model her bir müşterinin zevkine uygun olacak, yani tam anlamıyla özel üretim olacak. Bu özellikler göz önünde tutulunca, modelin 287 bin $’dan başlayıp, ütopik zevkleri olan müşteriler için 350 bin $ gibi rakamlara ulaşması bekleniyor.

Devasa kaputunun altında, 13 yıl önce üretimde olan modeldeki 5.9 litre atmosferik V12’lik bir makine olacak ve eminim gaza basıldığı zaman kulakların pasını temizleyecektir. Ayrıca bu motordan 592 beygirlik güç elde edilmiş. Kıyaslama yaparsak, DB11’de 5.2 litrelik çift turbolu 600 beygirlik motor bulunmakta fakat V12 atmosferiğin tadı ayrı olacaktır.

0-100 verisi 3.8 saniye olan aleti yolda tutmak epey zor olacaktır. Bu otomobili süren kişi, direksiyon ile epey kavga edecek gibi duruyor ama gülü seven dikenine katlanır. Aston Martin’den gelen açıklamaya göre süspansiyonlar “eşşiz bir GT” otomobil olarak ayarlanmış. Benim anladığım, virajdan viraja koşanlar için değil de uzun yol seyahatlerinde keyifle yolculuk etmek isteyenler için ayarlanmış.

Daha çok detay öğrenmek ve aklınızda bir şeyler canlanmasını isterseniz videoyu izlemenizi öneririm.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aston Martin dünyanın en özel ve seçkin markalarından biridir. Allah bize de bir gün Aston Martin sahibi olmayı nasip eder inşallah. Yollarda Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Ferrari, Lamborghini görmeye çok alıştık Aston Martin hepsinden bambaşka bir dünya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu