Haberler

Eski Apple çalışanlarının kurduğu Pearl, ilk ürününü tanıttı
Günümüzde teknoloji otomobil dünyasının da kalbi olmuş durumda. Son model ve gelecekte üretilecek otomobiller bu teknolojiden sonuna kadar yararlanacak, peki ya diğerleri? Üç eski Apple çalışanının kurduğu ‘Pearl’ adındaki şirket, yenilikçi teknolojileri her otomobille tanıştırmayı amaçlıyor ve şirket bu yoldaki ilk ürünleri olan ‘RearVision’ı duyurdu.

RearVision basitçe anlatmak gerekirse sadece bir plakalık. Geri görüş kamerası niteliğine sahip olan plakalığı monte etmek için bir tornavida ve iki dakikanızın olması yeterli. Her hava koşuluna uygun ve dayanıklı şekilde üretilmiş RearVision, üzerindeki iki HD kamera sayesinde sürücüye 180 derecelik bir görüş açısı sunuyor. Kendi uygulaması sayesinde geri görüş kameranız ve telefonunuz arasında bağlantı kuruluyor ve görüntü, otomobilinizi geri vitese taktığınızda otomatik olarak telefonunuzun ekranına yansıtılıyor. RearVision görüntü desteğinin yanında o an göremeyeceğiniz, anlık çıkan engellerde sürücüyü sesli olarak da uyarıyor. Uygulamanın Android ve iOS sürümleri mevcut, Windows Phone’u destekleyen sürümü ise şimdilik yok.

Şu anda ön sipariş alınmaya başlanan ürünün fiyatı 500 dolar olarak belirlenmiş ve teslimatların Eylül ayında başlaması planlanıyor. Şu an 50 eski Apple çalışanının olduğu, 70 kişilik bir ekibe sahip olan Pearl, bundan sonra yenilikçi ürünlerini arttıracağa ve adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

pearl-rearvision (1) pearl-rearvision (3) pearl-rearvision (5) pearl-rearvision (7) pearl-rearvision (2) pearl-rearvision (4) pearl-rearvision (6) pearl-rearvision

Etiketler

Levent E. Ezen

'95 İstanbul doğumlu bir Trakya Üni. öğrencisi, 'şeker çocuk arabası' Polo sürücüsü, başlangıç seviyesinde bilgisayarcı, otopark.com gönüllüsü.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı