Haberler

Porsche Sports Cup’ta 3 sporcumuz yarıştı

09-10 Temmuz tarihlerinde Almanya’nın Nürburgring pistinde koşulan Porsche Sports Cup Deutschland yarışında ülkemizi 3 sporcumuz temsil etti. Tok Sport WRT teknik desteğinde mücadele eden Ümit Ülkü, Bilal Saygılı ve Ayhancan Güven, farklı ülkelerden 52 sporcunun start aldığı ve baştan sona büyük çekişmeye sahne olan hafta sonunda büyük tecrübe kazandılar.

18 yaşındaki genç milli sporcu Ayhancan Güven, 09 Temmuz Cumartesi günü koşulan Porsche Sports Cup sprint yarışını grubunda beşinci, genel klasmanda ise 9. sırada tamamladı. Bir diğer milli sporcumuz Ümit Ülkü grubunda sekizinci, genel klasmanda 16. olurken, bu sezon ilk kez Avrupa pistlerinde yarışmaya başlayan Bilal Saygılı da grubunda 18. ve genel klasmanda 36. sırada finiş gördü. Yarışın ardından sarı bayrak ihlali nedeniyle zaman cezası alan Ayhancan Güven, 991 GT3 Cup grubunda 10. sıraya geriledi.

10 Temmuz Pazar günü koşulan ikinci sprint yarışta Ayhancan Güven 10. sırada başladığı yarışta grubunda beşinci sırada finiş görmeyi başarırken, genel klasmanda ise 9. sırada yer aldı. Ümit Ülkü’nün grubunda altıncı, genel klasmanda 13. Bilal Saygılı’nın ise grubunda 15. ve genel klasmanda 23. sırada tamamladığı yarışın ardından 100 dakikalık Endurance yarışı koşuldu.

Kaynak : TOSFED

Etiketler

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı