Haberler

Dom’un jet motorlu Charger’ı fake çıktı
Otomobil sever bir topluluğun en sevdiği filmler ve diziler bellidir. Fast and Furious (Hızlı ve Öfkeli), Transporter (Taşıyıcı), Need For Speed (Hız Tutkusu) ve Knight Rider (Kara Şimşek) bu listenin başında yer alan yapımlardan.

Şahsi düşüncem Hızlı ve Öfkeli hepsinden ayrılır. Filmde çok farklı otomobiller, karmakarışık duygular, bol bol aksiyon ve aile kavramı var. Sinemadan çıkıp otomobilinize yürüdüğünüzde sizin de caddelerin tozunu atmak için can attığınızı biliyoruz. Bir duygusallaşma, bir hız arzusu ve “benim de arabam onları yapabilir!” düşüncesi bu filmin yan etkilerindendir.

ff1_dodge_charger_toyota_supra

Filmi iki arkadaş izlerseniz, arkadaşınız Dom’un Charger’ını sizde Brian’ın Supra’sını kendinize yakıştırırsınız (en azından bizde durum böyle). Ancak filmde gördüğümüz herşeyin gerçek olmadığını kabul etmek gerek. Fakat bu seferki durum “keşke gerçek olsaydı” diyeceğiniz türden.

Hızlı ve Öfkeli serisinin sekizinci filminde Dominic Toretto jet motorlu bir Charger ile izleyicinin karşısına çıkıyor. “Dom’un Ice Charger’ı” isimli bu Amerikan, filmin İzlanda’da geçen buzlu sahnelerde kullanılıyor. Ice Charger arkasında kocaman bir jet motoruna, mat bir boyaya ve sade ama bir makine mühendisinin elinden çıktığını belli eden bir tasarıma sahip. Fakat jet motoru tamamen bir görsellikten ibaret!

Charger

Filmin resmi oyuncak sponsoru JadaToys, ünlü modifiye fuarı Dub Show’da Ice Charger’ı vitrinine taşımış. Orada açık açık görünüyor ki jet motoru yalnızca -tabiri caizse- bir oyuncak ve hiçbir işlevi yok. Sadece maket, kozmetik bir motor. Filmde özel efektlerle arabayı uçuracak ama, orası kesin!

Evet, hayallerinizi yıktık. Ama biraz olsun moralinizi toplamak için bu otomobilde 500 beygirlik bir V8 olduğunu ve sesinin duyabileceğiniz en güzel hırlamalardan biri olduğunu söyleyelim. Hatta hırlamadan ziyade, biz ona bağırma ya da kükreme de diyebiliriz! Bu arada yeni filmin 14 Nisan 2017’de vizyonda olacağını hatırlatalım. Huzurlarınızda Dom’un Ice Charger’ı ve tek kişilik orkestra.

 

Etiketler

Harun Şen

Like Mr. Clarkson said: POWEEEEER !!!

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. charger ve V8 olsun yeter zaten jet motoruna ne gerek:)
    o ses zaten ışıkta yanında durana psikolojik baskıyı yeterince yapar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı