Honda, Türkiye’de Yeni Civic Sedan üretimine başlıyor

14

Honda Türkiye, yeni jenerasyon Civic Sedan modelinin deneme üretiminin ardından seri üretimine de başlıyor. Honda Civic Sedan 2016 Ekim’de Türkiye’de satışta olacak.

Kompakt sedan segmentinde gerilerde kalan Honda, büyük umutlar bağladığı yeni kasa Civic Sedan modelinin üretimine başlıyor. Avrupa pazarı için sadece ülkemizde üretilecek yeni Civic Sedan, deneme üretimlerinin ardından 16 Ağustos tarihi itibariyle bantlardan inmeye başlayacak.

Ekim ayında yapılacak Paris Otomobil Fuarı’nda hatchback kardeşi ile birlikte Avrupa pazarı için ilk kez gün yüzüne çıkacak olan yeni 2016 Civic Sedan’ın Türkiye’deki satışına da yine Ekim ayında başlanacak. 150 milyon TL’lik yatırımla üretimine başlanacak olan yeni kasa Civic Sedan ile Honda Türkiye, üretimde 2. vardiyaya geçecek.

Yıllık 50 bin araçlık üretim kapasitesine sahip olan Honda Türkiye, ülkemiz dışında Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarlarını da hedeflediğinden, yıllık üretim kapasitesini 100 bin adede kadar çıkarabilmenin de hesaplarını yapıyor.

Honda of Canada Mfg. associates install a rear bumper fascia on a 2016 Civic Honda Civic Sedan.

Honda Türkiye’den ilk yapılan açıklamaya göre yeni Civic Sedan, 4 farklı motor seçeneğiyle (1.6 lt, 1.5 lt turbo, 1.8 lt benzinli ve 1.6 ltre dizel) ile üreilecek. Dünya’da yeni Civic Sedan’ın üretileceği dokuz ülkeden biri olacak Türkiye’deki en büyük fark ise 1.6 litrelik dizel seçeneğin mevcut olması.

Honda of Canada Mfg. associates install a front-end module on a 2016 Civic Honda Civic Sedan.

Başlangıçta benzinli ve LPG’li motor seçenekleriyle satılacak olan Civic Sedan’a sadece Türkiye için üretilecek dizel motor seçeneği 2017 yılında eklenecek. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da çok büyük ihtimalle 1.6 dizel motor seçeneği 9 ileri oranlı otomatik şanzıman ile kombine dilecek.

Honda of Canada Mfg. associates perform final inspections on an all-new 2016 Honda Civic Sedan as it rolls off the assembly line.

kaynak: ototeknikveri.com

14 YORUMLAR

  1. Nihayet! Amerikan versiyonu değerlendirme videolarını izlemekten sıkılmıştım. Yollarımıza güzellik katacak bir model.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz