Haberler

V1 Challenge İzmir’de start aldı
V1 Challenge 2016 sezonu, 21 Ağustos günü İzmir Ülkü Park Pisti’nde gerçekleştirilen 1.ayak yarışı ile başladı. 20 pilotun start aldığı ilk yarışta, yaşanan yüksek mücadele, sıcak geçecek sezonun ilk sinyallerini verdi.

Antrenman turlarında ısınan pilotlar, sıralama turlarında avantaj yakalamak ve en hızlı isim olmak için kıyasıya mücadele etti. Sıralama turları sonunda genç pilot Ayhancan Güven en iyi zamanı yapıp pole pozisyonunu elde ederken, kupanın iddialı isimlerinden Burak Çukurova ikinci, Göksun Erkek ise üçüncü sıradan start alma hakkını kazandı.

Günün ilk yarışında; Burak Çukurova, ikinci sıradan start almasına rağmen startla birlikte liderliğe yükseldi. Liderliğini 12 tur boyunca koruyan tecrübeli pilot, yarış sonunda damalı bayrağı geçen ilk isim oldu. Sezona iyi bir başlangıç yapan Çukurova’nın ardından, start anında üçüncülüğe kadar gerileyen ancak daha sonra yükselmeyi başaran Ayhancan Güven ikinci ve Göksun Erkek üçüncü oldular.

Format gereği ilk yarışta puan alan ilk 12 pilotun tersten start aldığı ikinci yarışta tam bir heyecan fırtınası yaşandı. On birinci sıradan start alan Ayhancan Güven müthiş bir atak yaparak 8’inci turda liderliği ele geçirdi. Kıran kırana geçen son 4 tur sonunda birinciliği kazanan Güven’i, Okan Tanrıverdi ikinci ve Burak Çukurova üçüncü olarak takip etti.

Ayhancan Güven aynı zamanda her iki yarışın gençler birincisi olurken, Master kategoride her iki yarışı İzmirli sporcu Adem Çetmen kazandı. TRT Spor’dan yayınlanan Volkicar’ların, heyecan dolu mücadelesi V1 Challenge, 18 Eylül’de Aydın Şehir Yarışı ile devam edecek.

Kaynak : TOSFED

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu