Haberler

Rallinin Sezon Finali Çorum’da
2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun 7. ve son yarışı 43. Hitit Rallisi, 28-29 Ekim tarihlerinde kısa adı ANOK olan Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından Çorum’da düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü‘nün desteğiyle TOSFED Ralli Kupası kapsamında düzenelen Hitit Rallisi, bu yıl Çorum Belediyesi katkılarıyla Ulusal Şampiyona Finali olarak gerçekleştiriliyor.

Seyirci Etabı ve Servis, Fuar Alanında

28 Ekim Cuma günü saat 15.30’da Kültürpark’tan verilecek start ile başlayacak rallinin ilk gününde, ekipler Çorum Ticaret Sanayi Odası Fuar Kompleksi içerisinde oluşturulan seyirci özel etabını geçecekler. Çorum Belediyesi adıyla geçilecek olan bu etabın ardından saat 16.50’den itibaren rallinin ilk günü tamamlanmış olacak.

Ücretsiz servisler ve yiyecek ikramı
İkinci gün heyecan, saat 08:30’dan itibaren Çorum Barajı bölgesinde yer alan Ahmediye ve Gemed etaplarında devam edecek.  Bu iki özel etabın Şehit Erol Olçak ve Cem Celal Işık isimleri ile üçer kez  kez geçilmesinin ardından saat 15:30’da Redbull.com Power Stage (avantaj etabı) etabı ile yarış sona erecek. Cumartesi saat 14:00 ve 15:00’te Çorum Saat Kulesi önünden ücretsiz servisler ile Red Bull Power Stage’e seyirci transferi ve izleyenlere yiyecek içecek ikramı yapılacak.

Toplam uzunluğu 157 km özel etap toplamı ise 71 km olan 43. Hitit Rallisi, saat 15:55’ten itibaren Çorum Belediyesi önündeki finiş podyumunda tamamlanacak.

Pilotlarda ”Avcı” lider

Sezon finali öncesinde, şampiyona puan durumunda Peugeot Sport Türkiye destekli Neo Motorspor ekibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez 87 puanla lider durumda yer alırken, takımlar şampiyonasında da Castrol Ford Team Türkiye 128,4 puanla ilk sırada.

Ömür Deniz Seçilen

İtalyan Otomobillerinin aşığı bir Alfisti. Amatör Fotografçı. Ege Üniversitesi İİBF. Hayallerimi süsleyen makina Alfa Romeo 159 3.2 Q4.,

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu