Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

SHARP’tan 5 yıldız alan kasklar
Motosiklet kaskları çeşitli sertifikalarla Avrupa standartlarına uygun olarak üretilse de, kask alacak herkesin baktığı bir yer; SHARP. Üretilen kasklar altı farklı bölgeden çarpma testlerine tabi tutuluyor ve bu sonuçlara göre 5 üzerinden puanlandırılıyor. Karşınızda Sharp’tan 5 yıldız alan, renklerine göre taban ve tavan fiyatlarıyla 10 kask:

1-shoei_x-spirit-3

Shoei X-Spirit3 (₺2860-2966)
X-Spirit3 Shoei’nin amiral gemisi olarak adlandırdığı karbon yarış kaskı. Havalandırması ve dizaynı MotoGP için geliştirildi. Sürüş pozisyonuna bağlı olarak sürücünün ani hareketlerinde dahi kolay nefes alabilme yapısıyla dikkat çekiyor. Altı tane hava girişi, altı tane hava tahliye kanalı ve yanak pedleri havalandırması bulunan kask, ayrıca Shoei’nin EQRS sistemiyle kaza anında yanak pedlerinin dışarıdan kolayca çıkarılabilmesini sağlıyor.

2-shoei_qwest
Shoei Qwest (₺1021-1320)
Organik fiberglass, multi kompozit yapıya sahip Qwest gezi amaçlı kullanımlar için üretilen bir kask olduğundan, kafadaki rahatlığı ile ön plana çıkıyor. Hafif ve rüzgarı kesen keskin yapısı kaskın içinde çok sessiz bir ortamı bizlere sunuyor.

3-hjc_is-17
HJC IS-17 (₺750-770)
Polikarbon kabuğa sahip olan Is-17, hava kanallarını başın etrafını saracak şekilde konumlandırmış. Diğer kasklara göre RapidFire olarak adlandırılan hızlı vizör değişimi ve kendinden pinlock sistemiyle gelmesi gibi iki büyük avantajı var. Kaskta dahili güneş vizörü de bulunuyor.

4-shark_helmet_race-r-pro
Shark Race R Pro (₺1776-2300)
Karbon ve aramid lifi karışımı olan kask adından da anlaşıldığı üzere yarışlarda kullanılmak üzere tasarlandı. Hafiflik, sağlamlık, konfor ve muhteşem aerodinamisi de bunun bir göstergesi.

5-shark_race-r-pro_carbon
Shark Race R Pro Karbon (₺2141-2300)
Race R Pro’dan tek farkı, Shark’ın bu kaskı MotoGp, WSB ve Moto2 için kullanıyor olması.

6-mt_matrix
MT Matrix (₺530)
Fiberglass malzemeden yapılan kask uzun mesafe sürüşleri için geliştirildi. Yüksek süratlerde vizörün kendini kilitleme özelliğini barındıran kask, pinlock sistemini de barındırıyor. Ayrıca Matrix’te kafaya daha iyi oturması için hava pompa sistemi de yer alıyor.

7-mt_revenge
MT Revenge (₺284-320)
Tam bir fiyat performans ürünü olan Revenge, polikarbon malzemeyle üretilmiş. MT’nin en çok satan modellerinin de başında geliyor.

8-agv_pista-gp
AGV Pista GP (₺3288-4064)
Karbonfiber malzemeye sahip olan kask, AGV ile Valentino Rossi’nin ortak çalışmasıyla dizayn edilmiş. Arka rüzgarlığı ve ön hava girişleri aerodinami konusunda aşırı yüksek süratlerde muazzam başarı sağlıyor. Bu kask, AGV’nin eski model MotoGP kaskına göre 193% daha iyi aerodinamiye sahip. Vizör kaza anında kendini kilitleme sistemine sahip.

9-caberg_tourmax
Caberg Tourmax (₺825-842)
Caberg’in ilk gelişmiş çene açılır kaskı olan Tourmax, Caberg Duke modeli geliştirilerek tasarlanmış. Polikarbon kabuğa sahip kask, çene açık kullanımlarda bile çeneyi korumasıyla dikkat çekiyor. Dahili çift güneş vizörü ve pinlock bulunuyor.

91-caberg_duke_legend
Caberg Duke (₺558-788)
Duke ise, Caberg Konda’nın geliştirilmiş versiyonu. Polikarbon kabuklu kask, Sharp’tan 5 yıldız almış ilk çene açılır kask olarak kayıtlara geçmiştir.

Faik Gökhan Gök

1994 Amasya doğumluyum. Kültür Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Otopark; senelerdir otomobil hakkında bilgi alırken, şimdi motosiklet hakkında yazabileceğim bir yer olduğu için mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu