Haberler

Makyajlı VW Golf R son kez görüntülendiVolkswagen’in testlerini yapmaya devam ettiği Golf MK7.5‘un tanıtımı için son birkaç güne girmiş bulunmaktayız, hatta gördüğümüz son test aracı fotoğraflarda yer alan Golf R SportWagen olabilir. Volkswagen makyaj operasyonlarında her zaman olduğu gibi yapılan değişiklikleri minimum seviyede tutacak gibi gözüküyor. Makyaj ile birlikte ön-arka tamponlar, farların artık tamamen LED‘e geçmesi, e-Golf‘ün seçenekler arasına eklenmesi gibi değişimler bizi beklemekte.

Fotoğraflarda görülen R ise Golf ailesinin en güçlü modeli olduğu gibi tahminlere göre 300 hp’lik gücüne 20 hp daha ekleyecek. Golf R ile 2.0 litrelik motorunu paylaşan GTI Clubsport S‘te ise motor gücünün 310 hp olması bekleniyor.

Önceden de haberini yaptığımız gibi emisyon skandalı sonrasında iptal edilen projelerden bir diğeri de Golf R400 olmuştu. Üretim maliyetleri dolayısıyla Golf R420 modeli sadece konsept olarak kalmaya devam edecek.

Henüz netlik kazanmasa da GTI‘ın sahip olduğu birden fazla versiyon ile birlikte R daha pist odaklı bir otomobile dönüşebilir.

Mekanik ve dış görünümde yapılan değişikliklerin dışında iç mekanda ise Vag’ın Passat ve Tiguan başta olmak üzere kullandığı dijital göstergeler ve bundan önce BMW 7 Serisi’nde gördüğümüze benzer bir el hareketi algılama sistemi Golf‘te de yerini alacak.

Yeni Golf 10 Kasım‘da yapılacak tanıtım sonrası yıl sonuna doğru satışa sunulmuş olacak.

 

Ali Serdar GÖK

1995 Adana doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı okumaktayım. 7 yaşımdan bu yana arabalar hobilerim arasında hep ön planda olandı. Ehliyetimi almamla beraber hobim tutkuya dönüştü. Şimdi bu tutkumu otopark.com ile devam ettiriyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Fotoğraf kısmında bir sıkıntı var sanırım. Fotoğraflar arasında geçiş yapamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu