Coupe mi, Cabrio mu ?

Coupe tasarımı Cabrio'dan fazla dikkat çekiyor !

1

Ferrari geçtiğimiz günlerde oldukça özel bir model olan J50 Roadster’ı tanıtmıştı. Şimdi ise RM Tasarım’ın Hollandalı bağımsız tasarımcısı Remco Meulendijk, Photoshop becerilerini kullanarak hayalindeki Coupe versiyonu kağıda aktarmayı başardı. Yarım yüzyıllık Ferrari Japonya geçmişini harmanlayan J50, bildiğiniz gibi aslında 488 Spider’ı temel alıyor ancak çok daha atletik bir tasarıma sahip.

İşte RM Tasarım’ın bilgisayarından çıkan Coupe;ferrari-j50-coupe-render-by-rm-design-1

Maranello cephesinde konuşulanlar detaylar da var, bunlar J50’nin tavanının iki parçalı ve cam olma ihtimal üzerinde, ancak olursa da sınırlı sayıda olacağı duyumlar arasında.

J50 sadece 488 GTB’den daha özel olmayacak, ayrıca biturbo 3.9 litrelik V8 üniteden fazladan 20 beygir gücüne sahip olacak, bu da tam olarak 690 beygirlik bir Ferrari’den bahsediyoruz demek oluyor.

Ferrari’nin Remco Meulendijk’in tasarladığı Coupe formunu dikkate alıp alamayacağını zaman gösterecek. Ancak tasarım uygulamasına baktığımızda, RM Design’ın tasarladığı Coupe formunun Roadster’e nazaran bence daha iyi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Not: J50’nin orjinal fotoğrafları aşağıdadır.

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler !

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz