Haberler

İtfaiyeciler yepyeni bir Porsche Panamera parçaladı!
Trafik kazalarına yönelik ilk yardım eğitimlerinde genel olarak ekonomik ömrünü tamamlayan otomobiller kullanılıyor. Ancak Almanya’nın Nürnberg şehrine bağlı itfaiye okulu yakın zamanda yepyeni bir Porsche Panamera parçaladı!

Porsche’den eğitime destek!

Kamuflajlı fotoğraflarını sık sık gördüğümüz prototipler genel olarak teknik şartnamelerin dışında üretiliyor. Bu yüzden markalar, geliştirme çalışmalarında kullandıkları prototip otomobilleri bütün işlemler bittikten sonra geri dönüşüme gönderiyorlar. Porsche ise yeni nesil Panamera’nın gelişiminde kullanılan bir prototipi eğitim tesisine bağışlama yolunu seçmiş.

Porsche, amacına hizmet ettiği gerekçesiyle ıskartaya çıkartılan Panamera’nın yanında acil müdahaleye yardımcı teknik dökümanları da göndermiş. Markadan Alexander Grenz bu durumu, “Otomobil üreticileri acil servislere yardım etmek için müdahale kağıtları hazırlıyor. Bu dökümanlar aracın yakıt deposu, akü, yüksek voltaj bileşenleri gibi kilit noktalarının yanı sıra ek teknik bilgiler de içeriyor.” şeklinde açıklıyor.

Panamera Sport Tourismo 2018’de yollarda

İkinci jenerasyon Panamera ailesi, önümüzdeki ay tanıtılacak Sport Tourismo modeli ile tamamlanacak. Daha geniş gövde ve özel dış tasarıma sahip bir vagon versiyonu olan modelin bu yılın ikinci yarısında satışa sunulması bekleniyor.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu