Ayhancan Güven Zolder’de Pole’de başlayacak!

4

Milli Sporcumuz Ayhancan Güven, 15-17 Eylül tarihlerinde Avrupa Binek Otomobiller Şampiyonası ve Avrupa Kamyon Şampiyonası yarışlarıyla birlikte gerçekleşecek olan Belçika’nın, Zolder pistindeki Porsche GT3 Cup Challenge Benelux 5.ayağında mücadele ediyor.

TOSFED ve SporToto Ana sponsorluğunda mücadele eden Ayhancan, Attempto Racingtarafından hazırlanan Türk Bayrağı desenli aracı ile 15 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilen iki sıralama turu seansında da en iyi zamanları kaydederek pole pozisyonun sahibi oldu.
Ayhancan’ın 2.yarış sıralama turlarında kaydettiği 1:33.621 aynı zamanda Zolder pistinde bugüne kadar Porsche GT3 Cup otomobilleri ile atılmış en hızlı tur zamanı olarak kaydedildi ve Ayhancan pistin yeni rekortmeni oldu…
Ayhancan Güven’in her ikisine de ilk sırada başlayacağı yarışlar 16 Eylül Pazar günü Türkiye saati ile 12:20 ise 17:35’de koşulacak ve www.facebook.com/gt3cupchallengebeneluxadresinden Porsche GT3 Cup Challenge Benelux sayfasından takip edilebilecek…

Kaynak: turkmotorspor.com

4 YORUMLAR

  1. tebrik ediyorum. birinci bitirdi maasallah. demekki imkan ve firsat verilirse bizdende basarili yariscilar cikar. Ayhancan ile bir roportaj videosu cok iyi olur bence.Hatta Sinan ile GT3 surup anlatsalar muhtesem olur.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz