FeaturedHaberler

Golf 8 seneye Haziranda üretime giriyor!
Volkswagen, Golf 8’in 75 hafta sonra Wofsburg’daki üretim bandından çıkmaya başlayacağını açıkladı.

Bugünden itibaren 75 hafta, 2019 Haziran ayının son haftasına denk geliyor. Bu da, yeni Golf’ün Hazirandan birkaç ay önce resmi olarak tanıtılacağı anlamına geliyor. Otomobili Ekim ayında Paris fuarında ya da Mart ayında Cenevre fuarında görebiliriz.

Golf 8 için tedarikçilerin %80’i hazır

Alman marka ‘Golf 8 Tedarikçi Zirvesi’nde “75 hafta sonra, kompakt sınıfın lideri Volkswagen’in Wolfsburg tesisinden çıkmaya başlayacak” açıklamasını yaptı.

Volkswagen şimdiden tedarikçi ihtiyacının çoğunu karşıladı. Bu tedarikçilerin yüzde 80’i zaten halihazırda güncel Golf için çalıştıkları firmalar. VW yönetim kurulu üyesi Ralf Brandstatter, “bu durum markamız ve tedarikçiler arasında geniş bir güven temeli oluşturuyor ve uzun dönem planlama yapmamızı kolaylaştırıyor” dedi.

Yeni Golf yarı-otonom olabilir

2020 model yılına mensup olacak yeni Golf için henüz kesinleşen bir detay yok, görselde görebileceğiniz skeç bile pek bir detay vermiyor. Ancak güncel otomobile göre dingil mesafesinin uzayabileceğini ve biraz daha hafifleyeceğini tahmin edebiliriz.

Otomobilin yeni teknolojilere sahip olacağı ise neredeyse kesin. Daha önceki dedikodular yeni Golf’ün yarı otonom bir otomobil olacağını belirtiyordu. Bu gerçekleşirse yeni Golf, segmentteki Astra, Megane ya da Focus gibi rakipleri de otonom olmaya zorlayacaktır.

OTOPARK

Sürücünün Adresi.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Güncel Golf rakiplerinin çok gerisinde kaldı VW de Golf’ü yenilemek için çok geç kaldı. Rakipleri yenilendi ve birçoğu makyajlandı Golf’ün bu sınıfta sadece artık adı kaldı başka birşeyi yok. Güncel şartlarda Golf rakiplerinin çok gerisinde. Umarım yeni Golf 8 bir an önce çıkar ve bu sefer VW bizi tasarım olarak şaşırtmasını bekliyorum. VW’nin tasarımları ve kalitesi iyiden iyiye iyice kabak tadı verdi

  2. Kim ne derse desin. GOLF bu sınıfın en iyi otomobillerinden bir tanesidir ve sınıfının lideridir. GOLF sınıfının en başarılı otomobili olarakta zaten dikkat çekiyor. VW GOLF’ün başarısı Mercedes’in A-Serisi, BMW’nin 1-Serisi, Audi’nin de A3’ü piyasaya sürmesine neden oldu. Premium markalar GOLF’ü tahtından edebilmek için bu modellerini çıkardılar ancak hiçbiri GOLF’ü tahtından edemedi. yeni GOLF 8’de VW’nin Arteon’la başlayan yeni Touareg’le devam eden markanın yeni nesil tasarım anlayışını taşıyacaktır. Yeni GOLF 8’i sabırsızlıkla bekliyorum

  3. Bir Auris kullanıcısı olarak söylüyorum ve her gördüğüm yerde belirtiyorum GOLF alın. Ha Auris çok mu kötü, kesinlikle değil ama ne zaman yanımdan bir GOLF geçse hala içim gidiyor. GOLF auris’ten çok daha iyi bir otomobil özellikle iç mekan, ses yalıtımı, malzeme kalitesi konusunda GOLF son derece başarılı ve kaliteli bir otomobil

  4. Golf, Focus, Megane, Astra bu sınıfın gediklisi! Golf bu sınıfta yıllardır standartları belirleyen ve bu sınıfın yaratıcısıdır. Golf aynı zamanda bu sınıfın en başarılı otomobillerinden bir tanesi. Golf’ün başarısı Mercedes, BMW, Audi gibi premium markaların bile dikkatini çekti onlarda bu sınıfta Golf’ü tahtından edebilmek için Mercedes A-Serisi, BMW 1-Serisi, Audi A3 piyasaya sürdü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu