FeaturedHaberler

Mitsubishi Lancer bambaşka şekilde geri dönüyor!
Mitsubishi’nin efsanevi sedan modeli Lancer, Japon markanın yeniden yapılanma sürecinde geçtiğimiz yıl emekliye ayrılmıştı. SUV ve arazi araçları tarafında güçlenmek isteyen marka, Mitsubishi Lancer‘ı bambaşka bir şekilde aramıza döndürebilir.

Mitsubishi Lancer, Eclipse gibi SUV’a mı dönüşüyor?

Mitsubishi, bir döneme damgasını vuran Eclipse modelini geçtiğimiz yıl “Eclipse Cross” adıyla yeniden satışa sunmuştu. Yoluna kompakt crossover olarak devam eden otomobil, markanın gelecek yapılanmasının ilk örneği oldu. Markanın baş tasarımcısı Tsunehiro Kunimoto, yaptığı son açıklama ile Lancer adının benzer bir şekilde dönüş yapacağının sinyalini verdi.

Kunimoto, Auto Express dergisine verdiği demeçte Mitsubishi’nin gelecek vizyonuna ilişkin önemli bilgiler paylaştı. Önümüzdeki yıllarda ASX, Outlander, L200 ve Pajero modellerinin yenileneceğini söyleyen Tsunehiro Kunimoto, Lancer ile ilgili markanın farklı düşüncelerinin olduğunu belirtti. “Lancer için radikal düşüncelerimiz var, belki hatchback temelli bir model yaratabiliriz.” diyen baş tasarımcı, efsane modelin geri dönüşünü bir nevi doğrulamış oldu.

Bazı kaynaklar, geçtiğimiz yıl görücüye çıkan e-Evolution adlı konsept modelin yeni Lancer’a temel oluşturacağını söylüyor. Tokyo Otomobil Fuarı’nda duyurulan Mitsubishi e-Evolution, 4×4 aktarma organı ve tamamen elektrikli motoruyla dikkat çekmişti. Bu bağlamda olası bir yeni Mitsubishi Lancer’ın hibrit motora sahip olabileceğini söylemek yanlış olmaz.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. İçimden bir ses gelecekte araba kullanmaktan keyif alamamaya başlayacağız gibi şeyler söylüyor. Maddiyat el verdikçe dönemlerin ikon olmuş araçlarını alıp garaja koymak lazım.

  2. Heryerde söylüyorum. Köpekbalığı burnu tasarımından neden vazgeçersin? Neden çirkin ön panjura mahkum edersin insanları anlamak mümkün değil.

  3. Mitsubishi’nin içinde ne yaptığını bilmeyen adamlar var. Eclipse’yi SUV’a dönüştürdükleri yetmedi bir Lancer kalmıştı SUV yapmadıkları onuda SUV yaparlarsa yuh artık. Markanın içindeki sözde mühendisler markayı bitirmekte kararlılar saçma sapan adımlar atıyorlar ne yaptıklarını eminin kendileride bilmiyorlardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu