FeaturedHaberler

İkinci nesil Nissan Juke dikkatleri kendisine toplayacak
Nissan, uzun yıllardır ürün gamında bulundurduğu kompakt crossover Juke’u yenilemeye hazırlanıyor. Nissan’ın tasarım şefi yeni Nissan Juke’un oldukça cesur tasarım hatlarına sahip olacağını ve güncel modelden oldukça farklılaşacağını belirtti.

Nissan’ın Londra’da bulunan stüdyosunda tasarlanan otomobil birkaç ay içerisinde bir otomobil fuarında gösterime sunulacak. 2019 yılında ise otomobilin üretime başlaması bekleniyor.

Autocar ile yapılan röportajda Nissan’ın küresel tasarım şefi Alfonso Albaisa, ikinci nesil Juke’un selefinden, Tokyo’da tanıtıan IMx konseptinden ve yeni Leaf’den farklı olacağını belirtti.

İlk nesil Nissan Juke, 2010 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. Model kompakt crossover pazarına ilginin kaymasında büyük rol oynadı. 2010 yılından 2016’ya Avrupa’da kompakt crossover satışları 10’a katlandı.Avrupa’da Juke satışları 4 kez 100 bin adedi aştı.

Yeni Juke, büyük olasılıkla Clio ve Micra’da olduğu gibi Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığının V-platformu’nu kullanacak. Atmosferik benzinli motorun aksine yeni modelde 898cc’lik 3 silindirli ve 1197cc’lik dört silindirli turbo motorlar yer alacak. Motorların sırasıyla 89 ve 114 HP güç üretmesi bekleniyor.

109 HP güç üreten 1.5 litrelik dizel bir ünitenin de sunulması ihtimaller arasında. 4 çeker ise daha üst donanım seviyelerinde otomatik şanzıman ile birlikte gelebilir.

 

Nissan Juke September 2014

Sergen Satır

Merhaba, ben Sergen. 1997 doğumluyum, İzmirliyim. Mütercim-tercümanlık öğrencisiyim, bir de otomobillere son derece meraklıyım. Otomobillere olan ilgim ve bilgim her geçen gün artıyor. Edindiğim deneyimlerin çoğunu Otopark.com'a borçluyum. Şimdi ise hedefim Otopark'ı olduğundan çok daha iyi bir konuma getirmek.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. 37578385 yildir ayni tasarimla satis yaptilar sonra baktilar piyasayi CH-R’a kaptiriyorlar sonra kafa cark etti tabi, biz bu tasarimi degistirsek mi diye…

  2. Nissan, Juke yenilemek için çok geç kaldı. Aradan geçen yıllarda Juke rakipleri karşısında her yönüyle çok eskidi. Juke rakipleride çoğaldı eskide bir iken 5 oldu, 5’ken 10 oldu. Juke başarısı diğer markalarıda bu segmente yöneltti. Bugün Juke birden fazla rakibi var (Toyota CHR, Honda HRV, Volkswagen T-Roc, Hyundai Kona/Kia Stonic, Renault Captur) liste uzayıp gidiyor

  3. Nissan Kicks, ABD’de Juke’un yerini aldı. Nissan Juke’un Avrupa’daki durumu şu anda içler acısı. Nissan Juke, satışlarının bu kadar düşün olmasının sebebi Nissan’ın aradan geçen yıllarda arabayı yenilememesi. Nissan, yıllardır Juke hep aynı kasayla sattı buda doğal olarak satışlarda düşüşlüğe neden oldu. Belki Nissan TR Juke, yerine Kicks’i getirse Juke daha çok satar

  4. 1.6 Juke Cvt vitesli 2012 model bir juke almıştım, araç tam bir ömür törpüsü, ruhsuz motor ve şanzımanı var, şanzıman bozuldu bir dünya masraf ettim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu