Mitsuoka Rockstar, MX-5 ve Corvette’i birleştiriyor!

4

Japon otomobil markası Mitsuoka, uzun bir aranın ardından yeni modeli Rockstar ile yeniden tüketicilerin karşısına çıktı. Mazda MX-5 tabanlı bir Corvette klonu olan Mitsuoka Rockstar ile ilgili detaylar haberimizde!

Mazda MX-5 Corvette gibi olursa: İşte Mitsuoka Rockstar!

Mitsuoka markasını daha önce duymayanlar için kısaca hatırlatmak gerekirse, Japon marka anavatanındaki araçları genellikle popüler İngiliz modellerinin tasarımları ile birleştiriyor. Mazda’nın popüler cabrio modeli MX-5’i yeniden ele alan marka, onu kısmen bir Corvette C2’ye dönüştürmüş. Dış mekanında yalnızca kapı ve aynaların MX-5’ten alındığı Rockstar, geri kalan bütün parçalarıyla Corvette modelinin minik bir örneğini anımsatıyor.

İç mekanda ise aracın kapsamlı bir özelleştirmeye gidilememiş. İç kapı boyası ve deri koltuk kaplamaları gibi ufak dokunuşlarla araca retro bir hava katılmaya çalışılmış. Motor tarafında ise Mazda MX-5’ten alışkın olduğumuz 132 beygirlik 1.5 litre SKYACTIV-G üniteyi görüyoruz.

Markanın 50. yılına özel olarak üretildiği belirtilen Mitsuoka Rockstar, donanım paketine göre 41.698-46.104 dolar arasında fiyatlar ile satışa sunulacak.

4 YORUMLAR

  1. iki hastası olduğum otomobil MX-5 ve C2 Corvette birlikteliği harika olmuş. aşık oldum. pop-up'lar olsa daha güzel olurdu tabii.

  2. Eski köşeli tasarimlara aşık biri olarak bu yaya güvenliği zimbirtisindan nasıl güzel not alacak günümüz test şartlarında onu merak ettim

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz