FeaturedHaberler

Vokswagen Passat, Çin’e özel uzun dingile kavuştu!Son dönemde pek çok otomobil üreticisi, Çinli tüketicilerin isteklerini göz önünde tutarak uzun aks genişliğine sahip özel modeller üretiyor. Bu üreticiler arasında bulunan Volkswagen de Çin’e özel olarak ürettiği Passat NMS modelini duyurdu.

Çin’e özel “daha geniş” Volkswagen Passat duyuruldu

New Midsize Sedan, yani “Yeni Orta Ölçekli Sedan” olarak adlandırılan Passat, genel tasarımıyla yakında makyajlanacak Avrupa sürümü hakkında ipuçları veriyor. Ön bölümünde alçakta ve geniş şekilde konumlandırılan ızgara dikkat çekerken, arkadan bakıldığında ise uzun bir araç olduğunu belli ediyor. MQB platformu üzerinde yükselen model, 4.933 mm’lik uzunluğuyla Avrupa sürümü Passat’tan tam 160 mm daha uzun kalıyor.

Çin işi Volkswagen Passat’ın iç mekanında ise standart donanımlar oldukça dikkat çekici gözüküyor. LED farlar, dijital gösterge paneli, 10.25 inç multimedya sistemi, elektrikli ön koltuklar, çift bölgeli otomatik klima, deri döşeme ve park asistanı gibi donanımlar standart olarak sunuluyor.

Kaputunun altında 2.0 litrelik 186 ve 220 beygir güç üretebilen motorlar sunan Passat NMS, 7 ileri DSG şanzıman ile eşleşiyor. Ayrıca motor ailesine önümüzdeki yıldan itibaren 211 beygir güç üreten 1.4 litre TSI-hibrit motor seçeneği de eklenecek. Önümüzdeki yıl Amerika ve Avrupa sürümleri makyajlanacak olan Volkswagen Passat’ın uzun akslı modelinin fiyat bilgisi ise paylaşılmadı.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bu Çinliler fizik olarak ufak insanlar değil mi? Ülkede 1,5 milyara yakın da insan yaşıyor. Büyük şehirlerin nüfusu da 30-40 milyon vardır. Bu kadar kalabalık yerde bunlar niye büyük araç meraklısı anlamıyorum. 😀 Sedan olmayınca binemiyorlar, orijinali hb olan çoğu araba Çin'e sedan olarak gidiyor.

    “Tarihteki en uzun trafik sıkışıklığı Çin'de yaşanmıştır. Boyu 100 km olan trafik, tam 12 gün boyunca devam etmiştir.”

  2. Bu versiyonları uzun boy ortalaması olan ülkelere çıkarmayıp niye Çin'lilere çıkarıyorlar anlayamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu