FeaturedHaberler

Ford ve Volkswagen Birleşiyor mu ?
Bu yıl Haziran ayında Ford ve Volkswagen tarafından imzalanan Mutabakat Anlaşması, dünyanın en büyük iki otomobil üreticisi arasındaki stratejik ortaklığın ilk temeli oldu. Ancak bu durum farklı yorumları ve iddiaları da beraberinde getirdi.

Başlangıçta, üreticilerin sadece bazı ticari araçların geliştirilmesi üzerinde çalışması bekleniyor ancak yapılan açıklamaya göre iki firma “müşterilerin değişen ihtiyaçlarına daha iyi hizmet etmek” için de birlikte çalışacaklar. Bazı endüstri uzmanlarına göre bu, Ford ve Volkswagen’in tam teşekküllü bir birleşme için attığı ilk adımlar.

HER İKİ ÜRETİCİ PAZARLARDAKİ ELİNİ GÜÇLENDİREBİLİR

Motor 1 TR’nin The Detroit Bureau analizine dayandırdığı haberine göre, ticari araç pazarının ötesine geçen bir iş birliği her iki taraf için de çok faydalı olabilir. Buna göre, Alman şirketi Ford’un Amerikan pazarındaki güçlü konumundan faydalanabilirken, Mavi Oval logolu firma da şu anda zayıf olan Avrupa, Latin Amerika ve Çin pazarlarında elini güçlendirebilir.

Ayrıca, iki üretici başarılı platformlarını paylaşabilir ve birbirlerinin model serisini genişletmeye yardımcı olabilir. Örneğin, Ford bir zamanlar EV teknolojilerinde öncü bir marka olmayı başarmış ancak daha sonra agresif bir elektrifikasyon planına sahip olan Volkswagen’in gerisinde kalmıştı. Volkswagen bu noktada Ford’a yardım edebilir ve Ford da bu iyiliği Alman firmanın ABD’de Dieselgate’ten sonra ortaya çıkan kötü imajını düzelterek geri ödeyebilir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Ford gibi her ne kadar iç mekana kasmasa da ki onuda son kasalarda düzeltti altyapısı fevkalede olan otomobiller üreten marka inşallah vw nin tekduze maliyet esaslı altyapilarini kullanmaz. Elimizde konfor da nirvanaya ulasmis Jaguar ile ortak şiir gibi süspansiyon lari ge altyapısı olan mondeo var onu da kaybetmeyelim zaten bmw mercedes falan alamıyoruz. İnşallah bu yalnızca pazarlama vs ayağına yöneliktir. Elektrikli konusunda ise ford yıllardır hem hybrid hem elektrikli opsiyonlar sunuyor sadece bunu ülkemize yansıtmıyor son birkaç yıldır geliştirme yapmadı fakat bunu da çabuk halleder ne gerek var VAG a

  2. İnşallah öyle bir şey olmaz olursa fordun zevksiz ve özgün bir araba olmayacağını düşünüyorum her volkswagen gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu