FeaturedHaberler

Coupe SUV sınıfına taze kan geliyor: Cupra Terramar!
SEAT, otomotiv pazarının yükselen yıldızı SUV segmentine 2 yılda tam 3 yeni model kazandırdı. Cupra Terramar ise bu geniş ailenin en yeni ve hırçın üyesi olmak için nabız yoklayacak!

Cupra Terramar, SEAT için bir deneme modeli olacak!

En son Renault Arkana ile duyduğumuz Coupe SUV sınıfı henüz genişlemeye açık bir pazar. SEAT de bu fırsatı değerlendirebilmek adına elini çabuk tutmuşa benziyor. Geçtiğimiz günlerde Terramar adını tescilleyen markanın bu ismi yeni modelinde kullanacağı belirtiliyor. Ancak Terramar adını alışılmışın dışında ilk kez Cupra markası altında göreceğiz.

Adını Barselona yakınlarındaki Autodromo de Sitges-Terramar pistinden alan otomobil, markanın tasarım şefi Matthias Rabe’ye göre oldukça etkileyici olacak. Yeni modelin Leon boyutunda bir crossover olacağını söyleyen Rabe, aracı “Coupe’ye benzeyen fakat yüksek gövdeli” olarak tanımlıyor.

Cupra Terramar’ın 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda duyurulan 20v20 adlı konseptten esinleneceği tahmin ediliyor. Minimum 300 beygirlik hibrit bir motora sahip olacak Cupra sürümü, dört tekerden çekiş ve çift kavramalı DSG şanzıman ile gelecek. Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Terramar’ın SEAT logolu daha ekonomik versiyonu ise bu modelin satışlarına göre belli olacak.

 

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Alcantara demiş ki:

    Coupe’ye benzeyen fakat yüksek gövdeli”Hepsini görüntüle…

    Bu şey değil mi ya:D Coupe High Ride —> C-hr

  2. tasarım güzel olmuş ama sanki sonradan yükseltme kiti uygulanmış gibi duruyor.

  3. tasarım iyi güzel de seat şu tasarımın ekmeğini daha kaç sene yemeyi düşünüyor.

  4. C sınıfı arabalara o paraları veren bunlara da verir

  5. 200 olacaksa potansiyel suv musterilerinin cogu alir 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu