FeaturedHaberler

Volkswagen ve Ford ittifakı resmen duyuruldu!
Bir süredir Volkswagen ve Ford’un güç birliği yapabileceğine dair iddialar bulunuyordu. İki markadan gelen ortak açıklama ile beraber Volkswagen ve Ford’un “ticari” ittifakı resmen duyuruldu!

Volkswagen ve Ford’un ticari araçlardaki ittifakı resmileşti!

Yaklaşık 6 aydır süren görüşmeler neticesinde iki dev şirketin ticari araçlar pazarında küresel ittifak yapacağı açıklandı. Bu anlaşma ile beraber iki marka giderleri paylaşarak ortak bir platformda pick-up, hafif ticari ve ticari araçlar üretecek. Ford ve Volkswagen’in bu ittifaktan bağımsız olarak otonom sürüş, mobilite ve elektrikli araçlar konusunda bir stratejik ortaklığı da mevcut. Yani iki dev güçlerini bir kez daha birleştirmiş olacak.

Ford CEO’su Jim Hackett anlaşma ile ilgili, “İki dev şirketin gerçekleştirdiği ittifak, toplumun ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacak.” dedi. Volkswagen CEO’su Herbert Diess ise, “Volkswagen ve Ford, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kaynaklarını, yaratıcılık havuzunu ve piyasa rekabetçiliğini ortak şekilde kullanacak.” ifadelerini kullandı.

2022 yılında ilk meyvelerini verecek olan ittifakta Ford’un pick-up ve ticari araçlarda mühendislik ve üretim sürecini üstlenmesi bekleniyor. Volkswagen’in ise aynı koşullarda hafif ticari alanında çalışmak istediği belirtiliyor. Bu şekilde Ford Otosan’ın Gölcük fabrikasında üretilen Ford Transit’e ek olarak Volkswagen Crafter/Transporter modellerinin de ekleneceğini belirtelim.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu