FeaturedHaberler

Seat, 2018’de tarihi satış rekorunu kırdı!
Seat, 2018 yılında 517 bin 600 adetlik araç satışı ile tarihindeki en başarılı yılı geride bıraktı. 

Seat, geride bıraktığımız yılda tarihinin en başarılı satış adetlerine ulaştı. Markanın toplam satışları 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 10.5 artarak 517 bin 600 adet olarak gerçekleşti.

Leon, 158 bin 300 satış rakamıyla hala markanın en çok satan modeli konumunda. Yeni kompakt SUV Arona, 98 bin 900 adetlik satış rakamıyla markanın başarısında önemli rol oynadı. Ibiza satışları 136 bin 100 adede ulaşırken, Ateca ise, 78 bin 200 adet satış ile en çok satan dördüncü modeli oldu. 2018 yılında yeni CUPRA markası da başarılı bir başlangıç yaparak yüzde 40’lık bir büyüme ile 14 bin 300 adetlik satış gerçekleştirdi.

Yılı değerlendiren Başkan Luca de Meo, “Satış rekoru, 2016 yılında başlattığımız agresif ürün satışı stratejimizin ve modellerin başarısını kanıtladı. Otomotiv endüstrisinde nadir görülen bir başarı göstererek üst üste iki yıl da çift haneli büyüme kaydettik. Müşteri güveni ve elde ettiğimiz olumlu finansal sonuçlar bizi sektörde karşılaştığımız zorluklarla yüzleşme konusunda iyimser kılıyor. Seat, otomotiv endüstrisinin yeni döneminde önemli bir aktör olmayı hedefliyor” diye konuştu.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Kullanıp çok memnun kaldığım bir markaydi. Demek ki çoğu müşterisi memnun ki sayı artıyor.

    EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

  2. Valla VW'nin boşline araçlarına binmektense dolu Seat ve Skoda almak bana da mantıklı geldi her zaman. Tamam malzeme kalitesi zayıf olabilir.

  3. vw bu kadar pahalaninca herkes seata yoneldi, ic mekan fetisi degilseniz, fiyatina gore mantikli araclar

  4. Avrupada en çok satan markalar arasında sadece kendi ülkesinde ilk üçe girebilmiş. onlarda 'yerli malı, yurdun malı..' demişler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu