FeaturedHaberler

Volkswagen’den hamle: Jetta bağımsız marka oluyor!
Yakın dönemde bazı markalar, hedef kitlesinin dışındaki kesimlere hitap eden modellerini alt markalara ayırma yoluna gidiyor. Volkswagen’in de buna benzer bir hamle yaparak Jetta modelini ayrı bir marka haline getirmek istediği ortaya çıktı.

Jetta, bütçe modellerine yönelik bir marka haline gelebilir!

Volkswagen, yeni Jetta’yı Avrupa pazarında satışa sunmayarak modeli yeniden dizayn etmeye başlamıştı. Yakın zamanda Skoda’nın Hindistan’a yönelik bütçe markası projesinin duyulmasının ardından şimdi de Volkswagen benzer bir proje için kolları sıvadı. Edinilen bilgilere göre Jetta, Çin’in büyük üreticilerinden FAW ortaklığında ayrı bir marka haline getirilecek.

İlk etapta Çin’de başlatılacak bu organizasyonun ürün grubunda güncel Jetta’nın yanı sıra SEAT Tarraco ve Ateca modellerinin yer alması bekleniyor. Ancak bu üç modelde özellikle genç kitlenin istekleri doğrultusunda bazı değişiklikler yapılacak. Bunun sebebi ise Tarraco ve Ateca’nın markanın benimsediği düşük bütçe amacıyla uyuşmaması olarak gösteriliyor.

Volkswagen grubu bu hamleyle Çin’deki demografik kitlenin tamamına erişmeyi hedefliyor. Projenin başarılı olması durumunda Çin dışına açılması ise sürpriz olmayacaktır. Son olarak Jetta markasının resmi duyurusunun Nisan ayındaki Shanghai Otomobil Fuarı’nda yapılacağını belirtelim.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu