Ana sayfa Dikkat Çekenler Tesla son teknolojisi ile şaşırttı; Köpek Modu

Tesla son teknolojisi ile şaşırttı; Köpek Modu

0
tesla

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, araçlarda tek başlarına bırakılan evcil hayvanları korumak için bir teknoloji geliştirdi.

Söz konusu özellik, araç sahiplerinin evcil hayvanları sahiplerini beklerken zarar görmesini engellemek için tasarlanmış. Sistem otomobilin içindeki sıcaklığı ve hava akışını kontrol ederek canlıların zarar görmesinin önüne geçiyor. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada “Köpek Modu” kapsamında ayrıca dışarıya yansıtılan bir ekranın da “aracın yanından geçen kişilerin endişelenmemesi için” yer alacağı söylendi. Tesla araç sahipleri de yeni özellik kapsamında, araç içindeki sıcaklığın 20 derece altına düşmesi durumunda bildirim alacaklar.

“Köpek Modu” Tesla’nın müşterilerin güvenliğini arttırmak adına yaptığı yeniliklerden biri olarak görülürken, şirket daha önce “Nöbetçi Modu” adı verilen ve araçlar park halindeyken herhangi bir tehdit durumunda sürücüyü uyarmak için araca yerleştirilen ekranlar aracılığıyla etrafı izleyen bir özellik duyurmuştu. Bir tehdit algılanması durumunda, araç sahibinin cep telefonuna bildirim gönderiliyor.


İlginizi çekebilir

İstanbul Havalimanı Volvo Trucks itfaiye araçlarına emanet

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz