Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Tesla son teknolojisi ile şaşırttı; Köpek Modu
ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, araçlarda tek başlarına bırakılan evcil hayvanları korumak için bir teknoloji geliştirdi.

Söz konusu özellik, araç sahiplerinin evcil hayvanları sahiplerini beklerken zarar görmesini engellemek için tasarlanmış. Sistem otomobilin içindeki sıcaklığı ve hava akışını kontrol ederek canlıların zarar görmesinin önüne geçiyor. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada “Köpek Modu” kapsamında ayrıca dışarıya yansıtılan bir ekranın da “aracın yanından geçen kişilerin endişelenmemesi için” yer alacağı söylendi. Tesla araç sahipleri de yeni özellik kapsamında, araç içindeki sıcaklığın 20 derece altına düşmesi durumunda bildirim alacaklar.

“Köpek Modu” Tesla’nın müşterilerin güvenliğini arttırmak adına yaptığı yeniliklerden biri olarak görülürken, şirket daha önce “Nöbetçi Modu” adı verilen ve araçlar park halindeyken herhangi bir tehdit durumunda sürücüyü uyarmak için araca yerleştirilen ekranlar aracılığıyla etrafı izleyen bir özellik duyurmuştu. Bir tehdit algılanması durumunda, araç sahibinin cep telefonuna bildirim gönderiliyor.


İlginizi çekebilir

İstanbul Havalimanı Volvo Trucks itfaiye araçlarına emanet

Etiketler

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı