FeaturedHaberler

Yeni Opel Astra’nın üretimi Almanya’ya kaydırılabilir
Opel Astra, beşinci jenerasyonu ile Almanya’daki üretim serüvenine son vermişti. Markanın yeni sahibi PSA, Alman markanın amiral modelini kısa bir aranın ardından ana vatanına geri döndürebilir!

Opel Astra, altıncı jenerasyonu ile Almanya’ya dönüyor!

Alman marka Astra’nın mevcut versiyonunu İngiltere/Ellesmere ve Polonya/Gliwice fabrikalarında üretiyor. Almanya’da yayın yapan bir iş gazetesinin iddiasına göre Brexit sürecindeki belirsizlik, PSA grubunu yeni jenerasyonun üretim sürecinde farklı arayışlara itti. Masadaki en kuvvetli ihtimal, 2021’de üretimine başlanacak Astra L’nin ana üssünün Almanya/Rüsselsheim fabrikası olması. Böylece model yaklaşık 6 yıllık bir aranın ardından evine geri dönecek.

Öte yandan Ellesmere’deki sendikalara göre Opel buradaki üretimi tamamen durdurmayacak. İddialara göre İngiltere’deki fabrika, Brexit sonucuna göre sağdan direksiyonlu versiyonları üretmeye devam edebilir. Rüsselsheim fabrikasında üretilen Zafira Tourer’ın bu yaz emekliye ayrılacağını düşünürsek olası bir değişimin kaçınılmaz olduğunu söyleyebiliriz.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu