FeaturedHaberlerOtomobil Sporları

12 saatlik dayanıklılık karting yarışı
Tuzla Motorsporları Kulübü 2019 karting sezonunda bir ilke imza atıyor!

Türkiye’de profesyonel karting araçlarıyla yapılacak olan ilk 12 Saat Dayanıklılık yarışını, 2 sene önce kaybettiğimiz karting sporcusu Berat Türker anısına 11 Mayıs Cumartesi günü Tuzla Karting Park’da düzenliyor.

Berat Türker 12 Saat Dayanıklılık yarışı hem araçlar hem de sürücüler için büyük bir test olacak. Yarışta 23 HP gücünde su soğutmalı, 2 zamanlı motorlar ve FIA-CIK tarafından homologe edilmiş veya özel seriler ve dayanıklılık yarışları için özel olarak üretilmiş şasiler kullanılabilecek.

Yarışa katılmak için en az 3 kişiden oluşan bir takım kurmak, TOSFED karting dayanıklılık takım ve mahalli karting sürücü lisansı almak, teknik şartnamede belirtilen karting araçlarından birine sahip olmak yeterli. Aracı olmayan takımlar için mekanik servis merkezleri uygun koşullarda araç kiralama hizmeti de sunuyor. Büyük yarışın startı 11 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de verilecek ve tam yarım gün sonra akşam 23.00’de sona erecek. Yarışa özel endurance takımları, şirket takımları ve üniversite takımları katılacaklar. Tüm katılımcıların dâhil olduğu genel kategori dışında, 21 hp gücündeki motor kullanan takımlar için MAX kategorisi ve Üniversiteler kategorisi de yer alıyor. Yarışa 10-12 takımın katılması bekleniyor. İlgilenenler aşağıdaki adreslerden ve Tuzla Dayanıklılık Kupası Facebook ve Instagram sayfalarından bilgi alabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu