DİZEL mi, BENZİNLİ mi ? | Sanayiye sorduk! | Otopark.com Soruyor #6

12

Röportaj serimizde otomobil dünyası ile ilgili soruları sizlere soruyoruz. Bakalım sokak neler düşünüyor göreceğiz. Bu bölümümüzün sorusu ise dizel mi, benzinli mi? Sanayi ustalarına ve kullanıcılara sorduk. Bakalım tercihleri ne yönde olmuş.

Lütfen, videoyu izledikten sonra BEĞEN tuşuna basarak kitlemizi büyütmemize destek olun! Videolarımıza YORUM yaptığınız her öneriyi, eleştiriyi ve bilgilendirmeyi dikkate alıyoruz!

12 YORUMLAR

  1. Dizele sorunlu diyenlerin hepsi turbo ve enjektörden bahsetmiş yeni nesil benzinli araçlarda da turbo var aradaki tek fark enjektörse yılda 25-30k km yapan birisi ilerde oluşacak enjektörden kaynaklı masrafı 1 yılda çıkartabilir bence.
  2. Dizele sorunlu diyenlerin hepsi turbo ve enjektörden bahsetmiş yeni nesil benzinli araçlarda da turbo var aradaki tek fark enjektörse yılda 25-30k km yapan birisi ilerde oluşacak enjektörden kaynaklı masrafı 1 yılda çıkartabilir bence.

    Benzinlilerin enjektörler de eskisi gibi değil ki artık onlar da yakıt kalitesinden dolayı kolay bozulup büyük masraf açabiliyor. Yine bi dizel kadar değildir belki ama benzinliler de eskisi gibi değil

  3. Bundan 5 sene kadar önce dizele lpg montajı için çalışmlar yapıyorlardı. Birçok yerde okumuştuk o zamanlar. Ne oldu o iş, haber cikmadı sanki, bilen var mı?

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz