FeaturedHaberler

Avrupa’nın en iyi otomobili Intercity İstanbul Park’ta seçilecek

Yılın otomobilini seçmek üzere 27-28 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park Pisti’ne Avrupa’nın dört bir yanından gelecek 31 kişilik Autobest jürisi, finale kalan 5 otomobili kullanacak.

Yılın 365 günü otomobil, motosiklet ve bisiklet kültürüne yönelik birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapan Intercity İstanbul Park pisti, 27-28 Kasım 2019 tarihlerinde Avrupa’nın önce gelen yayınlarında çalışan 31 gazeteciyi ağırlayacak. 2001 yılından bu yana ortalama Avrupalı otomobil kullanıcısına en doğru tercihi yapabilmesi için düzenlenen Autobest yılın otomobili yarışması jürisi, en doğru kararı vermek üzere finale kalan 5 otomobili Intercity İstanbul Park pistinde test edecekler. 

Intercity İstanbul Park Pisti’nde festivallerden özel eğitim aktivitelerine, müzelerden yarış organizasyonlarına kadar yılın her günü aktif şekilde kullandıklarını belirten Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Bu yıl gerçekleştirdiğimiz V Weekend Sports ve V Weekend Motoring festivallerinin ardından en önemli etkinlik, Autobest jürisinin finale kalan 5 otomobili test edecek olması. Avrupa’nın önde gelen yayınlarından 31 gazeteciyi Türkiye’de ağırlayacağız ve hem İstanbul’da hem de pistimizde oy verecekleri otomobilleri deneyimleyecekler. Ayrıca jüriye bilgi vermek üzere 5 farklı markanın üst düzey yöneticilerini de ülkemizde ağırlayacak olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. 

En İyi Otomobili 2020

Autobest 2020 Yılın Otomobilini belirlemek üzere Avrupa’nın dört bir yanında 31 jüri üyesi finale kalan otomobilleri ekonomi, araç içi bilgi-eğlence sistemi, teknoloji ve güvenlik gibi kriterler doğrultusunda değerlendiriyorlar. Bu yıl 13 Şubat 2020 tarihinde Almanya’nın Mainz kentinde gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak olan ‘Avrupa’nın Satın Alınabilecek En İyi Otomobili 2020’ ödülü için Nissan Juke, Opel Corsa, Peugeot 208, Renault Clio ve Skoda Kamiq modelleri yarışacak. 

Etiketler

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. benim oyum yeni peugeot 208 den hb olması zaten beni benden alıyo özellikle sportif ve dinamik görüşü de on numara beş yıldız
  2. benim oyum yeni peugeot 208 den hb olması zaten beni benden alıyo özellikle sportif ve dinamik görüşü de on numara beş yıldız

    Hmm bir Peugeot sizi sizden alıyor ya baştan çıkıyorsunuz demekki :D Ozan Beeğğ.

    “Dayım yeminlen bak 208 atom garınca 5 kişi ağzına kadar çakılı mangala gidiyok yokuş neyi var, gelmem dimiyor gavırın gızı.”

  3. benim oyum yeni peugeot 208 den hb olması zaten beni benden alıyo özellikle sportif ve dinamik görüşü de on numara beş yıldız

    Aa ne tesadüf Rifterın hafif ticari olması da beni benden alıyor. Özellikle köşeli hatları, o jantları yok mu o jantları, bagajının büyük olması da on numara beş yıldız. Geniş ailelere uygun, hem de geniş aileler için de uygun. He bu arada sırf Peugeot olması bile beni benden almasına yetiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı