Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Sürücülere müjde; Motorin fiyatlarına indirim geliyor
Dünyada petrol fiyatlarının bir kademe daha düşmesinin ardından ülkemizde de bir beklenti oluştu. Yetkililer de motorin fiyatlarının düşeceğini doğruluyor.

Son günlerde küresel piyasalarda petrol fiyatları yine bir değişim yaşıyor. Yaşanna düşüş eğilimi ile birlikte ülkemizin de bundan etkilenmesi bekleniyordu. Sürücüleri sevindirecek haber yetkililerden geldi. Buna göre Sektör kaynakları motorinde 10 kuruş indirim beklendiğini söyledi. Bahsettiğimiz fiyat değişikliğinin cuma günü pompaya yansıtılması öngörülüyor.

Motorin pompa fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler göz önüne alınarak anlık olarak değişebiliyor. Son günlerde yaşanan artış ve inişlerin kaynığını da bu olarak gösterebiliriz. Yapılan hesaplamalar sonucu elde edilen fiyatlar, şehir, dağıtıcı kurum ve serbest rekabet gibi başlıklar nedeni ile değişiklik gösterebiliyor.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu