Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Büyük indirim; Benzin ve motorin fiyatları düştü!
Dünyada petrol fiyatları düşüşünü sürdürüyor. Son gelen haberlere göre de ülkemizde hem benzin hem motorin fiyatlarına dev bir indirim geldi.

Son günlerde küresel piyasalarda petrol fiyatları yine bir değişim yaşıyor. Son gelişmelere göre sürücüleri sevindirecek haber yetkililerden geldi. EPGIS‘in açıklamasında “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 23/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 41, Benzinde 31 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” denildi.

İndirimin ardından İstanbul’da benzinin pompa fiyatı 4.87 liraya, motorin de 4.81 liraya gerileyecek. Bu durum uzun zamandır yaşanmayan bir tabloyu da su yüzüne çıkardı. Benzin fiyatları böylece Kasım 2016’dan bu yana ilk kez 5 liranın altına gerilemiş olacak.

Akaryakıt pompa fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler göz önüne alınarak anlık olarak değişebiliyor. Son günlerde yaşanan artış ve inişlerin kaynığını da bu olarak gösterebiliriz. Yapılan hesaplamalar sonucu elde edilen fiyatlar, şehir, dağıtıcı kurum ve serbest rekabet gibi başlıklar nedeni ile değişiklik gösterebiliyor.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu