Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Yerli otomobil fabrikası için temel atma yapıldı!
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) geçtiğimiz aylarda prototipini tanıttığı yerli otomobil cephesine ait yeni bir fabrika gelişmesi yaşandı.

Teknik ve donanım özellikleriyle birçok ilki bünyesinde barındıran yerli otomobil yüzde 100 elektrikli yapısıyla büyük dikkat çekmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen tanıtım sonrasında kamu ve özel sektörden binlerce şirket ve vatandaş model için ön talepte bulunacağını açıklamıştı. Şehir içi trafik pilotu özelliği ile otonom sürüş kabiliyeti, sürücü destek sistemi, dünyada ilk kez kullanılacak “Holografik Asistan” ve 30 dakikadan kısa sürede şarj gibi birçok yeni teknolojik özelliği olan yerli otomobilden yeni bir haber geldi.

Geçtiğimiz günlerde yerli otomobilin üretileceği fabrika için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu tamamlanmıştı. ÇED raporunun yanı sıra Gemlik’te denize sıfır bin dönüm askeri kamp arazisi üzerine inşa edilecek dev tesisin zemin etütleri de gerçekleştirilirken, elektrik, su ve doğal gaz gibi gerekli olan tüm alt yapı da hazır hale getirildi. Son gelen bilgiler ise hepimizi heyecanlandırıyor. Askeri kamp arazisi üzerinde bulunan yapılar yıkılırken, fabrika temeli için gerekli olan kazı işlemlerine de başlandığı duyuruldu.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu