FeaturedHaberler

İkinci el otomobil pazarlarında Koronavirüs tehlikesiNormalleşme sürecine başladığımız şu günlerde otomobil pazarı da canlandı. Ancak sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymayan sürücüler tehlike oluşturuyor.

1 Haziran itibari ile koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler resmi olarak azaltılmaya başlandı. Yeme içme sektörlerinden otomotive kadar birçok alan çalışmalarına tekrar başladı. Halk ile tekrar buluşan etkinliklerden biri de ikinci el otomotiv pazarları oldu. Yüzlerce kişinin buluşup araç alıp sattığı alanlar gerekli hijyen koşullarının sağlanması koşu ile açılmıştı. Ancak ne sosyal mesafe ne de maske kurallarına uyuluyor. Esnaf da fiyatlardan olduğu kadar bu tedbirsizlikten de şikayetçi.

Esnaf Çağla Çelik, “Bakıyorum kimse tedbir almıyor, umursamıyor, çok dikkat etmemiz lazım. Araç alacağız, bakıyoruz. Şu anda piyasada yüksek, araçlar da kısıtlı. Bugün 40 bin liralık bir araba, piyasada 55-60 bin liraya çıkmış. Bir ay önce 50 bin liraya sattığımız araç, şu anda burada 60 bin lira” dedi.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu