Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Skoda’dan 2.717 adetlik rekor filo teslimatı
Skoda, Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim’e 2.364 adet SCALA ve 353 adet SUPERB olmak üzere toplam 2.717 adet araç teslimatı ile Türk otomotiv sektörü ve marka tarihindeki en büyük filo teslimatını gerçekleştirdi.

Türkiye pazarında bu yıl satışına başlanacak SCALA modeli, daha satışa sunulmadan hem filo hem perakende pazarına iddialı bir giriş yaptı. Bu teslimat ile SCALA modelinin Türkiye’deki ilk kullanıcısı Abdi İbrahim saha ekibi oldu. Abdi İbrahim’e yeni araçlarının teslimatlarını Abdi İbrahim CFO’su Mustafa Derman, Abdi İbrahim Yöneticileri ile Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar’ın katılımı ile İntercity İstanbul Park’ta gerçekleşti.

Skoda

Abdi İbrahim’e gerçekleştirilen bu dev teslimatın, ŠKODA markasının dünya çapındaki filo satışları arasında tek seferde yaptığı en büyük teslimat olduğunu hatırlatan Yüce Auto-ŠKODA Genel Müdürü Zafer Başar “Yüce Auto olarak markamız için tarihi bir dönem yaşıyoruz. Abdi İbrahim’e gerçekleştirdiğimiz bu teslimatın marka tarihinde bir ilk olmasının yanı sıra, Türkiye’de henüz satışına başlamadığımız SCALA modelimiz olması ve çok yüksek adetlerde teslimat yapılması bizim için ayrıca önem taşıyor. Filo pazarındaki iddiamızı daha da güçlendirecek olan SCALA modeli ilk kez Türkiye yollarına çıkıyor ve ilk kullanıcıları da Abdi İbrahim’in saha ekibi olacak. Yaşadığımız bu zorlu süreçte sağlık sektörünün önemini bir kez daha gördük. Biz de Türkiye ekonomisine ve ilaç sektörüne ileri teknoloji yatırımları, istihdam ve sağladığı katkılarla liderlik eden Abdi İbrahim’e çözüm ortağı olduğumuz için çok mutluyuz. Abdi İbrahim’e, markamıza güvenerek Türkiye pazarına yeni sunulan SCALA modelimizi tercih ettikleri için çok teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.

Türkiye pazarında hatchback segmentinin en iddialı modellerden biri olacak olan SCALA, yeni tasarım dilini ve yüksek teknolojik özelliklerini sunuyor.

Skoda

ŠKODA’nın dinamik hatlarıyla büyük beğeni toplayan VISION RS konseptinden ilham alarak geliştirilen SCALA, hem ailelerin hem de dinamik sürüşü seven kullanıcıların tercihi olacak gibi görünüyor.

Abdi İbrahim’in tercih ettiği modeller çift kavrama otomatik DSG şanzımana ile 115 HP güç ve 250 Nm tork üreten 1.6 litre TDI motor olmuş durumda.

Ayrıca Abdi İbrahim’in 353 adetlik SUPERB modelleri ise 120 HP güce sahip 1.6 TDI motorlu çift kavrama otomatik DSG şanzımanlı model Prestige donanım paketine sahip.

MINI John Cooper Works GP2 Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

Etiketler

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. "Skoda, Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim’e 2.364 adet SCALA ve 353 adet SUPERB olmak üzere toplam 2.717 adet araç teslimatı ile Türk otomotiv sektörü ve marka tarihindeki en büyük filo teslimatını gerçekleştirdi. "

  Skoda mı doğrudan sattı, yoksa araçlar intercity istanbulpark’a ait ve onlar mı kiraladı ? İncelemenizi tavsiye ederim.

 2. "Skoda, Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim’e 2.364 adet SCALA ve 353 adet SUPERB olmak üzere toplam 2.717 adet araç teslimatı ile Türk otomotiv sektörü ve marka tarihindeki en büyük filo teslimatını gerçekleştirdi. "

  Skoda mı doğrudan sattı, yoksa araçlar intercity istanbulpark’a ait ve onlar mı kiraladı ? İncelemenizi tavsiye ederim.

  Satış değil teslimat diyor zaten.
  Muhtemelen öyle bir durum var, ki bence normal. Filo aracı almıyor artık büyük firmalar, onun yerine kiralama yapıyor.

 3. Yanlış hatırlamıyorsam İntercity araçları alıyor ve Abdi İbrahim’e kiralıyor.

  Abdi ibrahim’de ki ilaç mümessilleri yaşadı. Millet hala linea’ya binerken mümessilerin bir kısmı Scala kullanır. Zaten bu da nasıl bir firmaysa orta ölçekli bir şirkette yönetici olmak, Abdi İbrahim’de ilaç mümessili olmaktan daha kolay.

 4. bence rezalet. Skoda türkiye sitesinde henüz scala ile ilgili tek bir bilgi yokken piyasada bu arabayı göreceğiz. ben şahsen kamiq ve scala modellerini aylardır bekliyorum kısmet olursa birini alacağım. Bu yüzden bu durum benim çok canımı sıktı. Tabi skoda kılçıksız 3bine yakın aracı bu kadar rahat sattığı için memnundur.
 5. bence rezalet. Skoda türkiye sitesinde henüz scala ile ilgili tek bir bilgi yokken piyasada bu arabayı göreceğiz. ben şahsen kamiq ve scala modellerini aylardır bekliyorum kısmet olursa birini alacağım. Bu yüzden bu durum benim çok canımı sıktı. Tabi skoda kılçıksız 3bine yakın aracı bu kadar rahat sattığı için memnundur.

  Fiyatlardan ötürü maalesef çoğu marka bireysel müşteriyi birinci hedefe koymuyor. Skoda 2700 küsür aracı kim bilir kaç ayda bireysel müşteriye satardı bilinmez. Neticede bu markalar da ürün satıp maliyetlerini karşılamak zorunda. Burada bence asıl eleştirilmesi gereken şey markaları, bireysel müşterileri ikinci plana attıracak duruma getirten fiyatlar ve bu fiyatların bu hale gelmesine sebep olanlar diye düşünüyorum.

 6. Filoların , yaşı dolan araçları yenilemesi gerekirken içinde bulunduğumuz süreç ve şartlardan dolayı yenileyememesi ile ikinci elde arz-talep dengesi bozulmuştu .

  Filoların yeni araçlar alıp , eskilerini piyasaya sürmesi ; ikinci el piyasasına olumlu etki edecektir .

 7. mesleğim ile ilgili sayısız görüşmelerde, doların en tavan olduğu zamanlarda tabi sürekli cevapsız sonuçlanmalar gerçekleşiyordu. ben de artık satış ve pazarlama da istediğimden abdi ye başvurmuştum. "product manager" dedikleri pozisyon için o seviyeye gelirken biraz da sahada pişmek adına 8 aylık mümessillik süreci olacaktı. o dönem bile çok iyi şartlar ve yan haklar sunuluyordu. son aşamada, sen daha teknik düşünen birisin, sıkılırsın bu pozisyonda diyip olumsuz cevap vermişlerdi. Şimdi olsaydık muhtemelen scala olacaktı. şimdi hayatlar clio touch :p neyse orda da başlarken 301 vardı, ona göre daha iyi.
 8. Bu ülkede Kiralanan otomobil vergiden düşüldüğü sürece devlet soyulmaya acısıda Milletten çıkmaya devam eder
  Otomobili vergiden düş, Git Araba parasına kamera al vergiden düş, Utanma Yemek paranı da vergiden düş nasıl olsa Millet vergi veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı