Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Otomotiv devi Toyota, üretimi durdurma kararı aldı!Dünyayı saran Koronavirüs salgını, hayatın her alanını olumsuz yönde etkiliyor. Japon devi Toyota, bu olumsuz etkilerden dolayı üretimi durdurma kararı aldı.

Çin’de başlayan virüs, yönünü Avrupa’ya çevirince otomotiv sektörü bundan olumsuz yönde etkilendi. Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Toyota’da bu durumdan etkilenmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre ünlü üretici özellikle İngiltere ve Fransa’da büyük sorunlar yaşıyor. Meydana gelen, nakliye ve lojistik sorunları sebebi ile büyük bir karar alınarak üretim durduruldu.

Japon şirketten yapılan açıklamada sınırların kapatılması kararları nedeniyle otomobil parçaları tedarikinde ertelemeler yaşandığı ve bu nedenle üretime ara verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde İngiltere’de virüsün mutasyona uğradığı ve çok daha hızlı yayılabileceği söylenmişti. Bununla beraber tekrar bir tam kapanma gündeme gelmişti.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu