Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

EQ ailesinin giriş modeli yeni Mercedes-Benz EQA tanıtıldı!
Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, uygun fiyatlı elektrikli modelini tanıttı. Mercedes-Benz EQA markanın en küçük EV modeli olarak karşımıza çıktı.

Mercedes-Benz elektrikli model serisi EQ serisinin giriş modeli olan EQA içten yanmalı kardeşi GLA’ya benziyor. Yeni Mercedes-Benz EQA, 190 HP güç ve 375 Nm tork üreten bir elektrik motora sahip. EQA ayrıca 66.5 kWh ityum iyon pil ile besleniyor. Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, EQA 250’nin WLTP test döngüsünü henüz tamamlamadı. Bu neden ile yeni EV’nin tahmini olarak tam şarjla 426 km sürüş menzili 426 km ürüş menzili sunduğunu belirtiyor.

Mercedes-Benz’in yeni kompakt elektrikli crossover‘u EQA 250, önden ve dört çekiş olmak üzere farklı varyasyon ile satışa çıkacak. Mercedes-Benz’in elektrikli ailesi EQ modellerinde bulunan ön taraftaki siyah panelli “ızgara”, yenilenen tam LED farlara ve LED şerit ile birleştirilen arka farlar EQA modellerinde de bulunuyor.

Yeni Mercedes-Benz EQA yeni LED arka farları ve tamponu ile GLA ile aynı gövdeyi paylaşıyor. EQ ailesindeki gibi EQA’da hafif alaşımlı jant tasarımına ve birçok mavi ayrıntıya sahip. Yeni Mercedes-Benz EQA’nın iç dizaynına baktığımızda ise ICE destekli kardeşiyle aynı gösterge tablosu düzenini paylaşıyor ancak Mercedes-Benz EQA‘a özel olarak trim öğeleri ve ışık efektleri yer alıyor.

Gelişmiş bilgi-eğlence sistemi ve daha fazlasına sahip olan Yeni Mercedes-Benz EQA, standart olarak 11 kW dahili şarj cihazıyla birlikte geliyor. Ayrıca Yeni EQA’nın, donanım özelliklerine ve şarj ünitesine bağlı olarak 30 dakikalık şarjda yüzde 10 ila 80 arasında şarj edilebildiği belirtiliyor.

Yeni Mercedes-Benz EQA‘nın bu yılın bahar aylarında Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor. Yeni nesil elektrikli otomobil deneyimi sunmaya hazırlanan Mercedes-Benz, yeni EQA’yı 46.700 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunması bekleniyor.

Seat Ateca 1.5 EcoTSI Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu