FeaturedHaberler

Türkiye’de ilk Aston Martin DBX siparişleri tükendi
Aston Martin tarihinin ilk SUV aracı ve yeni bir dönemin simgesi olan St. Athan’daki görkemli fabrikada üretimi yapılan ilk otomobil olma özelliğine sahip olan DBX, Türkiye’de tükendi.

Otomotiv dünyasında son yıllarda yerini sağlamlaştıran ‘SUV’ segmentine, Aston Martin de sessiz kalmamış ve İngiliz otomotiv devi, ‘En Teknolojik SUV’ olarak tanıtımını yaptığı DBX modeli ile de geçen yıl sonbaharda İstanbul’a giriş yapmıştı.

Lionel Martin ve Robert Bamford tarafından 1913 yılında Londra’da küçük bir atölyede doğan Aston Martin, yüz yılı aşkın süredir dünyanın dört bir tarafından “lüks ve güzellik” tutkunlarının vazgeçemediği bir “marka”. “Güzelliğe olan tutku” ilkesiyle yola çıkan ve bugün hala “dünyanın en güzel otomobili” mottosuyla yeni modellerini otomobil tutkunlarıyla buluşturan Aston Martin; yüksek performans, kişiye özel işçilik, teknolojik yenilikler ve zamansız tarz ile eşanlamlı olan otomobillere imza atmaya devam ediyor.

4.0 V8 benzinli 550 HP motora sahip DBX ise birçok kritik noktada sınıfının en iyisi olarak öne çıkmayı başaran, üstünlükleri ile göz dolduran bir SUV. Bunlardan en önemlisi, araçta 700 NM Maksimum Torkun 2.000 RPM’den itibaren devreye girmesi ve 5.000 RPM’e kadar aktif olması. Ayrıca dört çeker bir SUV olmasına karşın ihtiyaç halinde tüm çekiş gücünü arka tekerleklere ileterek, yüzde 100 arkadan itişli bir spor otomobil deneyimi yaşatması da takdire şayan! Bunu yaparken de arka taraftaki elektrik diferansiyel (E-Diff) sayesinde virajlarda mükemmel performans sunabiliyor.

2021’in bu ilk günlerinde Aston Martin Turkey’den de heyecan verici bir haber geldi! DBX, Türkiye’deki sahiplerine kavuştu. Aston Martin Turkey, spor otomobil ruhuna sahip bu olağanüstü SUV için yenmi siparişleri almaya başladı. Ynei DBX’ler 5 ay sonra Aston Martin Turkey Showroom’larında yerini alacak ve yeni sahipleriyle buluşacak.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Umarım istediğim derinin temininde sorun yaşanmaz.

    Araçların tükenmesi haberinden ziyade, Honda’dan Aston Martin’e terfi eden ilk kişi olarak daha fazla haber değeri taşıyorsun başkan.. Bir tur versene alınca ? Kullandığınız araçlar başlığına Aston Martin kullandım derim forumda havam olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu