FeaturedHaberler

Tesla Roadster’ın kornasını üreten bir Türk şirketi çıktı!
40 yılı aşkın Bursa merkezli olarak çalışmalarına devam eden bir Türk şirketi,  Tesla dahil olmak üzere otomobil devlerine korna üretiyor.

Bursa merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren üstelik tamamen yerli sermayeye sahip bir şirket, 40 yıl boyunca ürettiği 110 milyon korna ile otomobil devlerine korna üretiyor. Audi, Volkswagen, Mercedes, Renault, Citroen, Peugeot, Hyundai, Opel, Ford ve hatta Tesla bile kornalarını bu şirketten alıyor.

Yönetim Kurumu Başkanı Selim Baykal, “Firmamız tarafından 40 yılda yaklaşık 110 milyon korna üretildi. Ürün gamımızda pek fazla rakibimiz yok. Avrupa’da 3, dünya genelinde ise 10-12 firma bu pastayı paylaşıyor. Elektrikli araçlarda ise pazar payı olarak bir numarayız. Bu payımızı daha da artırmayı, ürünlerimizi daha çok firmayla buluşturmayı planlıyoruz.

Uzayda bile tek de olsa ürünümüz bulunuyor. Bununla gurur duyuyoruz. Sadece korna değil, aydınlatma grubunda da faaliyet göstermeye başladık. Bu alanda da belirli bir pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz. Elektrikli araçlarda bir numaralı oyuncuyuz. ABD’li Tesla ve Çin’deki Xpeng’in kornasını biz üretiyoruz. Yerli aracımız TOGG’un kornasını da biz sağlayacağız. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha da gelişerek yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu