FeaturedHaberler

Volkswagen ID. model ailesi ID.5 ile genişliyor
Volkswagen, ID.3 ve ID.4’ün ardından ID.5 ile elektrikli model ailesini genişletiyor. İşte detaylar.

ID.5, markanın MEB (modüler elektrik platformu) teknolojisine dayalı olarak üretilecek premium standartlara sahip yeni nesil SUV modeli olarak dikkat çekiyor. Model, güçlü bir karaktere sahip ve ID. ailesinin niteliklerini, etkileyici olduğu kadar zarif ve benzersiz bir tasarımda bir araya getiriyor. ID.5, sunduğu öncü sistemler, yeni bilgi-eğlence ve destek sistemleri ve gelişmiş platformu sayesinde oldukça geniş biriç mekan hacmine sahip. ID.5 ayrıca tamamen bağlantılı ve uzaktan güncelleme  sistemine uygun olarak geliştirilmiş.

Üç farklı güç seçeneği

Volkswagen’in e-SUV coupe modeli üç motor seçeneğiyle pazara sunulacak. 174 PS gücündeki ID.5 Pro’da ve 204 PS gücünde ID.5 Pro Performance’da arkada konumlandırılan bir elektrik motoru devreye giriyor. ID.5 GTX’te ise biri önde ve diğeri arkada olmak üzere iki adet elektrik motoru görev yapıyor. İki motorlu dört tekerlekten çekiş sistemi 299 PS güç üretiyor ve ailenin amiral gemisini 0’dan 100 km/s hıza 6,3 saniyede ulaştırıp 180 km/s maksimum hıza imkan tanıyor.

Tüm ID.5 motor seçenekleri, 77 kWsa enerji (net) depolayabilen yüksek kapasiteli bir batarya ile donatılıyor. Bu, ID.5 Pro ve ID.5 Pro Performance versiyonlarının 520 km’ye (WLTP) varan öngörülen menzile ulaşmasını sağlıyor. Yolcu bölümünün altında konumlandırılan batarya alanı ağırlık merkezinin yere yaklaştırırken, aynı zamanda ön ve arka aks arasındaki yük dağılımını da dengeliyor.

Ailenin amiral gemisi dört tekerlekten çekişli ID.5 GTX ise 480 km (WLTP) öngörülen menzile sahip. ID.5 modelleri 135 kW’a kadar DC (doğru akım) hızlı şarj istasyonlarında şarj edilebiliyor. Hızlı şarj istasyonlarında 30 dakika içinde WLTP’ye göre ID.5’te 390 km, ID.5 GTX’te 320 km için enerji depolayabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu