FeaturedHaberler

Continental “Yılın Lastik Üreticisi” ödülünü kazandı

Continental, ürün teknolojisini ve sürdürülebilirliği geliştirmeyi hedefleyen tasarım ve inovasyonları ile üçüncü kez “Yılın Lastik Üreticisi” ödülünü kazandı.

Sektörün en önemli ödülleri olarak kabul edilen Tire Technology International (TTI)  İnovasyon ve Mükemmellik Ödülleri, lastik teknolojisinde dünyanın dört bir yanından en son gelişmeleri dikkate alıyor. Continental son olarak geliştirdiği ContiRe.Tex-Teknolojisi sayesinde lastik karkasında, geleneksel polyester ipliğinin yerine yeniden işlenmiş PET şişelerden elde edilen geri dönüştürülmüş iplik kullanabiliyor.

Lastiklerde PET şişelerden elde edilen geri dönüştürülmüş iplik kullanılabiliyor

Continental son 8 yıl içerisinde üçüncü kez bu prestijli ödülü kazandı. Bu ödül, güvenlik ve sürdürülebilirlik odaklı pazar liderinin teknolojik yeniliklere olan taahhüdünü gösteriyor. Premium lastik üreticisi, geçenlerde tanıtımını yaptığı ContiRe.Tex-Teknolojisi ile yenilikçi gücünü sergiledi. Daha fazla sürdürülebilirlik için özel olarak geliştirilen teknoloji, sadece birkaç ay içerisinde üretime hazır hale getirildi.

Bu teknoloji sayesinde şirket, lastik karkasında, geleneksel polyester ipliğinin yerine yeniden işlenmiş PET şişelerden elde edilen geri dönüştürülmüş iplik kullanabiliyor. Bu teknoloji, PET şişeleri yüksek performanslı polyester ipliklere dönüştürmede diğer standart yöntemlere kıyasla çok daha etkili. Bu teknolojide kullanılan şişeler, yalnızca geri dönüşüm döngüsü olmayan bölgelerden geliyor. ContiRe.Tex Teknolojisi, Continental’i çevresel ve sosyal sorumluluk açısından en yenilikçi lastik şirketi olma yolunda bir adım daha ileri taşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu