FeaturedTestler

Ford Puma | Esra-Sinan Uzun Dönem TEST
Sen de aramıza KATIL hem destek ol hem de Otopark ayrıcalıklarına sahip ol : https://www.youtube.com/channel/UCGoi… Lütfen, videoyu izledikten sonra BEĞEN tuşuna basarak kitlemizi büyütmemize destek olun! Videolarımıza YORUM yaptığınız her öneriyi, eleştiriyi ve bilgilendirmeyi dikkate alıyoruz!

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Merak ettiğim sanzıman. Makyajlı focus 8 tork konvertorluden yine 7 liye döndü. Aynı kod olabilir. Eger 8 li sanzıman puma da olsaydı mükemmel bir seçenek olurdu bana göre..
 2. Merak ettiğim sanzıman. Makyajlı focus 8 tork konvertorluden yine 7 liye döndü. Aynı kod olabilir. Eger 8 li sanzıman puma da olsaydı mükemmel bir seçenek olurdu bana göre..

  Bu 7 ileri şanzıman Ford’un değil zaten. 8 ileri tk ile de alakası yok. Powershift de değil. Getrag üretimli 7 ileri ıslak tip çift kavrama bir şanzıman. Kompakt segmentte olan bmw 1 ve mercedes A serileri, bunların suv muadilleri aynı şanzımanı kullanıyor. Piyasadaki bazı otomobiller de yine bu şanzımanı kullanıyor. Yani çoğu otomobil üreticisinin kullanımında olan, yanlışım yoksa da şimdiye kadar pek şikayet almamış güzel bir şanzıman.

  1. Cevap için teşekkürler Cenk hocam. Hatta mini countryman lerde de kullanılıyor. Yuz yıllardır ford sever olarak otomatiğe geçmek istiyorum artık. 1.0 8 tk focus(torsiyon olsa da) düşünüyordum ancak bu cevap tekrar Puma yı listeye almama neden olur. Ebatları çok mantıklı..
   İyi pazarlar.
 3. Ecosportta kullanılan bunun bir eski versiyonu sanırım ,şanzıman olarak

  Bildigim kadariyla degil. Ecosport’taki sanziman eski tip konvansiyonel bir tk sanziman. Daha cok Amerika’da yuksek hacimli araclarda kullanilan bir sanziman. O yuzden pek verimli olamayabiliyor. Mondeo 1.5 ecoboost’ta da kullanildi. Mk3.5 Focus’un 1.0 ecoboost motorlu olaninda da kullanildi. 8 ileri ve 10 ileri tk ile alakasi da pek yok hem uretim hem kullanim ozellikleri olarak.

  1. Otomatik şanzımanları takip edemiyorum hangisi neyi kullanıyor.. Bu şanzımanı 2.0 otomatik focus hb de kullanmıştım focus 3 148 hp. İlk tepkileri ve ara tepkileri eğer dip değilse iyiydi ancak dipleyince geç tepki ile alt vitese atıp oradan tekrar sarıyordu.
 4. Cevap için teşekkürler Cenk hocam. Hatta mini countryman lerde de kullanılıyor. Yuz yıllardır ford sever olarak otomatiğe geçmek istiyorum artık. 1.0 8 tk focus(torsiyon olsa da) düşünüyordum ancak bu cevap tekrar Puma yı listeye almama neden olur. Ebatları çok mantıklı..
  İyi pazarlar.

  Rica ederim hocam. Doğal yapısı gereği 8 tk’lar tabi daha sağlam olacaktır. Ama 7 ileri çift kavramalar da, istisnalar olsa da, o bilindik çift kavrama arızalarına pek sahip değil. Güzel, verimli, kararlı, kullanılabilir bir şanzıman. O yüzden rahatça tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum. Size de iyi pazarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu