FeaturedHaberler

Motorin fiyatlarına yeni bir zam duyuruldu!
Değişen döviz kurları ve artan petrol fiyatları sebebi ile ülkemizdeki motorin fiyatlarına yeni bir zam geldi.

Son günlerde küresel piyasalarda petrol fiyatları yine bir değişim yaşıyor. Son gelişmelere göre sürücüleri üzecek bir haber yetkililerden geldi. 3 Aralık 2022 Cumartesi günü itibarıyla motorin fiyatlarına 1 lira 16 kuruş zam geldi. Benzin fiyatlarında ise bir değişiklik beklenmiyor.

Motorine uygulanacak 1 lira 16 kuruş zammın ardından  art arda motorinin litre fiyatı İstanbul’da 23,61, Ankara’da 23,74 ve İzmir’de 23,80 TL’den satılması bekleniyor.

Akaryakıt pompa fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler göz önüne alınarak anlık olarak değişebiliyor. Son günlerde yaşanan artış ve inişlerin kaynığını da bu olarak gösterebiliriz. Yapılan hesaplamalar sonucu elde edilen fiyatlar, şehir, dağıtıcı kurum ve serbest rekabet gibi başlıklar nedeni ile değişiklik gösterebiliyor.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mazota gelen her zam ülkenin her bireyinin üstüne yüklenen bir yük. Domatesi, soğanı üretici bedava verse markete ulaşması 5-10 tlyi bulur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu