Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Continental PremiumContact 7 Auto Zeitung Lastik Testinin Galibi
 

Continental’in sunduğu yaz lastiği PremiumContact 7, Alman otomobil dergisi Auto Zeitung tarafından gerçekleştirilen testle ıslak ve kuru yolda en yüksek puanları topladı. Testin parlayan yıldızı olarak adlandırılan PremiumContact 7 rakiplerine açık ara fark attı.

 

Alman otomobil dergisi Auto Zeitung, Mart sayısında yayınladığı testte, premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental’in sunduğu PremiumContact 7 hem ıslak hem de kuru sürüş testlerinde en yüksek puanı aldı. Avrupa, Asya ve ABD’den lastik markalarının yer aldığı testte, Auto Zeitung editörleri PremiumContact 7’yi son yaz lastiği testinin “parlayan yıldızı” olarak adlandırdı. Auto Zeitung editörleri, 225/45 R 17 ebadındaki 9 farklı yaz lastiğini BMW 120i model otomobille toplam 13 kriterde test etti.

PremiumContact 7, test sahasında hem ıslak hem de kuru zeminde güvenli yol tutuş özellikleri sayesinde rakiplerini geride bıraktı. PremiumContact 7, her iki zeminde elde ettiği en kısa durma mesafesiyle, ıslak zeminde frenleme testinde rakiplerine fark attı. Test sonuçlarında PremiumContact 7’nin “her koşulda üstün performans” sergilediğini vurgulanırken güvenlik ve konforu ise “tartışmasız” olarak değerlendirildi.

 

Continental PremiumContact 7, 16 -21 inç arasında farklı ebatlarda geniş ürün portföyüyle satışa sunuluyor. Elektrikli, hibrit ve içten yanmalı motora sahip otomobiller ve SUV araçlar için üretilen lastiğin yanağında elektrikli araçlar için uyumlu olduğunu vurgulayan özel EV logosu yer alıyor.

 

sinan

1986 doğumluyum, makine mühendisiyim. Körfez olsun İstanbul Park olsun her fırsatta pist günlerine katılmaya çalışıyorum. Bir nevi 'track junky'im :) 2010-2013 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda sınıf 3 klasmanında co-pilotluk yaptım. Prokart şampiyonasında yarıştım. Motoru olan her şeye ilgi duyuyorum. Ayrıca gerçek bir Alfa Romeo ve OTOPARK tutkunuyum!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu