HABER Integra Type-R ile Kıbrıs’ta İki Gün | VLOG 2. Bölüm

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Fake taxi doğan ? Giden kamera ? Mini , Vw, 350Z, Sondaki drift antremanı. Tabi ki integra type-R.

Teşekkürler @kral max Teşekkürler @sinan Abi :) Harika bi gün olmuş belli ki :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Çok güzel bir video olmuş stres felan kalmadı 30-40 dk lığına hem İntegra'nın sahibine hem de Sinan abi'ye teşekkürler o bu değil de orası da küçük Japonya imiş ya...NA bir Miata ne güzel gider...Hayaller bile 1.6 :D:D:D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Kıbrıstan araba alıp Türkiyeye nasıl sokarız. Dreksiyon sol veya sağ olması fark etmez. Sonucta gaza basmayan biriyim. Şöyle 7 kişilik Japon aile arabalarından birtane sokmak istiyorum

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Kıbrıstan araba alıp Türkiyeye nasıl sokarız. Dreksiyon sol veya sağ olması fark etmez. Sonucta gaza basmayan biriyim. Şöyle 7 kişilik Japon aile arabalarından birtane sokmak istiyorum

Feribot ile sokabilirsin :) ama sonrasındaki vergi işlemlerini bilmiyorum. Bide sağdan direksiyon uzun yolda özellikle sollamalarda sıkıntı olur.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Forumdan Alp Abi bir çok kez araba sokmuştu bu şekilde hatta şu an sağdan direksiyonlu bir mazda kullanıyor diye biliyorum. @pulusoglu yardımcı olur umarım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
20 kmh hızla bile sağdan direksiyonlu bir aracı soldan trafik akan bir ülkede kullanmak büyük tehlike. Hiç mi otomobil sollamayacaksın ? Hiç mi otobanda v.s 100-120 kmh hıza çıkmayacaksın ? Sadece hiza almayı öğrenene kadar bile birinin canını yakabilirsin. Bu öyle o kadar basit bir iş değil.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
20 kmh hızla bile sağdan direksiyonlu bir aracı soldan trafik akan bir ülkede kullanmak büyük tehlike. Hiç mi otomobil sollamayacaksın ? Hiç mi otobanda v.s 100-120 kmh hıza çıkmayacaksın ? Sadece hiza almayı öğrenene kadar bile birinin canını yakabilirsin. Bu öyle o kadar basit bir iş değil.
Cenk hocam araç yüksek olduğu zaman o kadar büyük sıkıntı yaşanmıyor. Ben 6 ay Kia Carnival kullandım sağdan direksiyonlu. Yüksek olunca en azından önündeki araç standart binek olduğunda ileriyi görebiliyorsun. Yanında da sağdan direksiyonu tecrübe etmiş halden anlayan bir yolcuyu co-pilot olarak ayarlayabilirsen sıkıntılar sıfıra yakın oluyor. Ama tabii ki tüm bunları sakin bir sürüşle yapmak gerekiyor. Kesinlikle maceraya gelmez. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cenk hocam araç yüksek olduğu zaman o kadar büyük sıkıntı yaşanmıyor. Ben 6 ay Kia Carnival kullandım sağdan direksiyonlu. Yüksek olunca en azından önündeki araç standart binek olduğunda ileriyi görebiliyorsun. Yanında da sağdan direksiyonu tecrübe etmiş halden anlayan bir yolcuyu co-pilot olarak ayarlayabilirsen sıkıntılar sıfıra yakın oluyor. Ama tabii ki tüm bunları sakin bir sürüşle yapmak gerekiyor. Kesinlikle maceraya gelmez. :)
Tek yönlü bir yolda giderken yüksek bir aracın arkasından, karşıdan araç geliyor mu acaba diye burnunu çıkarmaya kalktığında otomobilin yarısını götürüverirler. Alır, kullanır elbet öğrenirsin ama bu işin riskinin en muhtemel sonucu ölümdür. Değer mi ? Kişiye bağlı :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tek yönlü bir yolda giderken yüksek bir aracın arkasından, karşıdan araç geliyor mu acaba diye burnunu çıkarmaya kalktığında otomobilin yarısını götürüverirler. Alır, kullanır elbet öğrenirsin ama bu işin riskinin en muhtemel sonucu ölümdür. Değer mi ? Kişiye bağlı :)
Valla çıkarken co-pilot diye koyduğun yolcu ona göre dikkatli olacak işte. Onun taraftan çıkıyor aracın burnu :D Tek başınayken zaten öndeki yüksek araç ne gidiyorsa onu gideceksin yolu yok.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla çıkarken co-pilot diye koyduğun yolcu ona göre dikkatli olacak işte. Onun taraftan çıkıyor aracın burnu :D Tek başınayken zaten öndeki yüksek araç ne gidiyorsa onu gideceksin yolu yok.
Tabii ki. Yanında bu işten anlayan, seni doğru yönlendiren biri olmadığı müddetçe tek başına üstesinden gelmesi zor. Kullanması tabii ki imkansız değil ama insan bir şey yapmadan evvel riskini hesap eder. İşin ucu sıkıntılıysa yemez açıkçası. Şahsen bende yemez :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tabii ki. Yanında bu işten anlayan, seni doğru yönlendiren biri olmadığı müddetçe tek başına üstesinden gelmesi zor. Kullanması tabii ki imkansız değil ama insan bir şey yapmadan evvel riskini hesap eder. İşin ucu sıkıntılıysa yemez açıkçası. Şahsen bende yemez :D
Çünkü sen aklıselim makul insansın Cenk hocam :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Yahu servislerde kameralar var sag sol ust alt gosteren. Sol dikiz aynasina yuksek çozunurlukte kamera takarsin. Ekranida dreksiyonumun kenarina korum. Çokta guzel calisir. Babamin ducato servisinde vardi. Super iş yapiyordu sagdan sollamalarda. Tas catlasa 200 tl

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yahu servislerde kameralar var sag sol ust alt gosteren. Sol dikiz aynasina yuksek çozunurlukte kamera takarsin. Ekranida dreksiyonumun kenarina korum. Çokta guzel calisir. Babamin ducato servisinde vardi. Super iş yapiyordu sagdan sollamalarda. Tas catlasa 200 tl
Ben de o servisler o kasaplıkları nasıl yapıyorlar diyordum...
Ekrandaki görüntü asla gerçekteki gibi mesafe tahmini yaptırmaz. Bu ihmali yapanı geçtim, karşıdan gelen araçtakilere yazık.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben de o servisler o kasaplıkları nasıl yapıyorlar diyordum...
Ekrandaki görüntü asla gerçekteki gibi mesafe tahmini yaptırmaz. Bu ihmali yapanı geçtim, karşıdan gelen araçtakilere yazık.

Artik arabalarin diş dikiz aynalari kamera oluyor. Oyle bir sorun olsaydi bu yonde bir gelişme olmazdi.

Ayrica sadece saği gostren balik gozu olmayan dar acili kamera takarsan. Bunuda 10 inc ekrana bagla miss. Bulursam sana hondanin kamerali dikiz aynali adabasinin videosunu atacam.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
@istanbul böyle bi delilik yaparsan forumda illa ki yazarsın zaten de muhakkak beni etiketle, İstanbula gelmeyeceğim daha da :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım