HABER ÖTV Zammı!

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
412
4,115
4,095
37
İstanbul
Son alınan habere göre;

21.03.2018 TBMM ‘den geçen ve henüz resmi gazetede yayınlanmayan ÖTV zammı şu şekilde;

Siz bu zam hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tüm ÖTV’lerde;

• 1600 cc’ye kadar olanlar baz fiyat farketmeksizin %60’a,
  • 1600 – 2000 cc arasında olanlar baz fiyat farketmeksizin %110’a,
  • 2000 cc ve yukarısı için ise ÖTV oranı %160’a çıkarılmıştır,
WhatsApp-Image-2018-03-27-at-19.49.52-1.jpeg

Read the whole post here.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Son alınan habere göre;

21.03.2018 TBMM ‘den geçen ve henüz resmi gazetede yayınlanmayan ÖTV zammı şu şekilde;

Siz bu zam hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tüm ÖTV’lerde;

• 1600 cc’ye kadar olanlar baz fiyat farketmeksizin %60’a,
  • 1600 – 2000 cc arasında olanlar baz fiyat farketmeksizin %110’a,
  • 2000 cc ve yukarısı için ise ÖTV oranı %160’a çıkarılmıştır,
WhatsApp-Image-2018-03-27-at-19.49.52-1.jpeg

Read the whole post here.
İyice gelen zamlardan sonra biz de mi tricity alsak ne yapsak

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Valla biz istediğimizi diyelim, değişen bir şey yok. Önce insanların istediği gibi parana göre ötv düzeni getirdiler, sonra baktık olmadı dediler(bahane), eski tip gibi tek düze yaptılar. Sorsan mağdur edebiyatı yaparlar yine. Ülkeyi vergilerle ayakta tutuyorlar, bakalım ne zaman patlayacak.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
önce bi alıştırarak verdiler sonra nevar neyok dayadılar.... sonrada küfür yasak

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,484
1
4,747
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bu vergilerin temel sebebi insanları küçük hacimli araçlara yöneltmek ve avrupa emisyon normlarına uyacak hem de devletede gelir sağlayacak şekilde ve piyasayı etkilemeyecek şekilde düzenlemek sanırım. Ama her zamanki gibi olan vatandaşa oluyor. Avrupa yıllardır emisyona göre vergilendirme yapıyordu bizde ise hacim üzerine yürüyordu işler. Akaryakıt fiyatlarından sebep bizde dizele yönelim olsa da avrupanın büyük kent merkezlerine yıllardır yeşil etiketi olmayan partikül filtresiz dizeller alınmıyor. Aslında akaryakıt fiyatları üzerinden alınan vergiler pek çok avrup ülkesinde hemen hemen aynı lakin bizde asgari ücretle alınabilen akaryakıt oranı oraların 3 te 1 inden az. Allah sonumuzu hayreylesin.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
hee dün okudum bunu ya dedim siz ölmeden bize rahat yok zaten seçim ile gitmeyeceksiniz türkiye'de seçim olduğuna inanan varsa lütfen kendi akıl sağlığı için inanmaktan vazgeçsin. ömürlerinin bitmesini bekleyeceğiz..

e ne oldu hani fakirin fukaranın arabasına dokunmamışlardı. GÜNCELLEME sadece parası olanı kapsıyordu? hey yavrum hey. vatandaşın malı deniz yemeyen keriz.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,518
2,687
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Kademeli geçiş (geç yerine bir erkek uzvu koyarsanız daha doğru olur)

Önce düşük hacimleri ellemeyeceğiz diyerek TR araç pazarının önemli kitlesinin tepkisinden kurtuldular, bir sonra ki güncelleme! ile el fatiha..

Her akşam haberlerde diyorum o kadar mühimmat sıkılıyor, sortiler yapılıyor dünyanın gideri. Amerika bunu silahlarını test etme amaçlı yapardı ortadoğuda, giderlerini sattığı silahlardan kat kat çıkartırdı. Biz bu ekonomik darboğazda hangi akıl mantıkla yapıyoruz anlamıyorum. Velhasıl kelam her operasyon beraberinde yüklü miktarda bütçe ister. Eee bu ülkede holdingler, şirketler vergi ödemeyip asgari ücretli çalışan vergi ödediğine göre, 911 sahipleri yüksek ötv öderken şahin sahibi bakacak değildi ya!

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Cam filmi yüzünden millet ortalığı ayağa kaldırdı, yol kapadı, haberlere çıktı şu bu oldu yasak kalktı. Yahu ötv, mtv, benzin derken boğazımıza kadar vergiye boğulduk kimseden ses yok. Şaka gibi ülke, akli melekelerini yitirdi insanlar valla.
Abi iki hafta önce tüp bitti sipariş vermek için aradım 90 lira dediler kapattım çünkü en son 70 liraya sipariş etmiştik. İnternetten araştırdım gerçekten 90 lira olduğunu öğrenince tekrar aradım, öğrenci olunca biraz koyuyo. Genelde marka seçmeden bimden gıda alışverişi yaparız arkadaşla, iki gün önce dikkatimi çekti her şey pahalandı 5 ltlik suya bile şaka gibi zamlar gelmiş. Elektrik su doğalgaz apayrı zaten. Ha bi de telefon paketime de zam gelmiş

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım