HABER BMW 8 Serisi, aykırı tasarımıyla resmen tanıtıldı!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
BMW, uzun süren beklemenin ardından yeni 8 Serisi’ni resmi olarak duyurdu. Aykırı tasarımıyla coupe kavramına yeni bir boyut getiren BMW 8 Serisi ile ilgili detaylar haberimizde!

Fazlasıyla teknolojik ve sportif: İşte yeni BMW 8 Serisi!

Tasarımsal olarak geçtiğimiz yıl tanıtılan konsept modele oldukça benzeyen otomobil, ilk bakışta düşük burun yapısı ile dikkat çekiyor. Oldukça geniş tutulan ön bölümde geniş böbrek havalandırması, LED farlar ile tamponun çizgileri aynı eksende tutulmuş. Ayrıca yandaki geniş fren kanalları ve arkaya doğru uzanan kayık şeklindeki tavan çizgisi de bu havayı perçinliyor. Son olarak arka bölümde ince LED stoplar ile agresif tampon yapısının dikkat çektiğini belirtelim.

Lüksün ön plana çıktığı iç mekanda ise Vernasca deri döşemeler ve paslanmaz çelik detaylar ön plana çıkıyor. 10.3 inçlik dijital gösterge panelinin yanı sıra 12.3 inç boyutundaki bilgi-eğlence sistemi ve Harman Kardon surround ses sistemi standart olarak geliyor. Ayrıca Bowers&Wilkins surround ses sistemi, 600 metre menzilli lazer farlar ve elmas detaylı anahtar gibi pek çok opsiyon kullanıcıları bekliyor. Sürüş dinamikleri tarafında ise aktif kayma stabilizasyonu, arka diferansiyel kilidi ve 4 tekerden manevra kontrolünü bir arada toplayan adaptif M süspansiyon paketi standart olarak sunuluyor.

1 arasında 7

BMW 8 Serisi’nin kaputunun altında ise sunulan versiyona göre iki farklı motor seçeneği yer alıyor. Başlangıç modeli olan 840d xDrive, 3.0 litrelik 6 silindirli dizel bir motora sahip. 320 beygir güç ve 680 Nm tork üreten bu motorun 0-100 performansı ise 4.9 saniye olarak görünüyor. Daha fazla performans arayanlar için ise M850i xDrive modeli ön plana çıkıyor. 4.4 litrelik çift turbo benzinli motor, araca 530 beygir güç ve 750 Nm tork sağlıyor. Bu versiyonun 0’dan 100 kilometreye yalnızca 3.7 saniyede ulaştığını belirtelim.

Şaka makinesi isteyenler için 4 ayrı sürüş modu!

Son olarak aracın sürüş modlarına da ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Araçta bulunan SPORT ve SPORT+ modları tüm gücün elektronik olarak arka tekerlere aktarılmasını sağlıyor. Ayrıca standart olarak sunulan arka diferansiyel kilidi ve sağ/sol tekerlekler arasında değişken tork aktarımı bu modda kullanılıyor. Daha tutumlu ve konforlu sürüş isteyen kullanıcılar için ise ECO Pro ve COMFORT modları kullanıcılara sunulmuş durumda.

BMW 8 Serisi’nin tüm versiyonları 4 tekerden çekiş ve 8 ileri Steptronic otomatik şanzıman ile gelecek. Ayrıca önümüzdeki dönemde daha ekonomik motor seçenekleri ile Cabrio ve Gran Coupe gövde tiplerinin de yollarda olması bekleniyor.

1 arasında 20

Read the whole post here.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Arac baya iyi olmus. Bu gidisle 10 sene sonra Bmw’nin arkadan itisli otomobili kalmayacak, hepsi xdrive olacak herhalde :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Güzel tespit.Arkadan itişin de bir yerden sonrası aktarılamıyor maalesef. bknz: ''Dodge Demon''
Grand Coupe tasarımı çok alınası da işte gelene kadar 2 milyon tl olabilir:)

Bu otomobil cogu insan icin en fazla wallpaper olur
Loto tuttursan gene alamiyorsun, yilbasi buyuk ikramiyesi falan denk gelmesi lazim

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Borusan'a sipariş geçtim ben arkadaşlar, oyuncağını. 90 Liraya faizsiz 48 ay vade ile. Yalnız oyuncak olsa da hükümetimiz aracın gerçeği 3 litre motora sahip diye ona da verginin vergisini eklemiş...

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Borusan'a sipariş geçtim ben arkadaşlar, oyuncağını. 90 Liraya faizsiz 48 ay vade ile. Yalnız oyuncak olsa da hükümetimiz aracın gerçeği 3 litre motora sahip diye ona da verginin vergisini eklemiş...
Vadeyi tl cinsinden yaptırdıysanız son taksidinin dolar karşılığı ilk taksidinin dolar karşılığının yarı bile olmaycağını öngöruyorum. Bende şimdi birtane almaya gidiyorum ama halıda çok hızlı gitmediğini söylüyorlar.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Hayırlı olsun hocam. Arabayı halı da denedikten sonra garaj bölümün de konu açarsınız :D

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
BMW'nin son yıllarda Z4'ten sonra en iyi dış tasarıma sahip otomobili olmuş. İç tasarımda ise; Klasik BMW. 6 Serisi'nin büyüğü olmuş. Hele o klima havalandırma menfezleri, çok çirkin.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Hayırlı olsun hocam. Arabayı halı da denedikten sonra garaj bölümün de konu açarsınız :D
Öyle yapıcam da aklımda şu var diş fırçasıyla yıkasam çizilir mi kutusunda pillerini çıkartıp yarım litrelik şaşalla mı yıkasam bilemedim ki :d

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şu emanet ekranlar, çalıştığın vakit hiç de emanet ve eğreti durmuyormuş demek. Diğer markalara da duyurulur. Ayrıca cidden çok güzel olmuş makine. Param olsa da ben alsam..

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
G
Şu emanet ekranlar, çalıştığın vakit hiç de emanet ve eğreti durmuyormuş demek. Diğer markalara da duyurulur. Ayrıca cidden çok güzel olmuş makine. Param olsa da ben alsam..
Gerçekten öyle çok doğru noktayı yakalamışsın abi.
23a3ec11e20a3bd7c1cc43d1d42d9617.jpg

Mesela bmw 8 serisi ile mercedes s coupe ye bakıyorum.Bmw şu orta ekran işini müthiş kurtarıyor.Haa mercedesin ki de çok güzel ama bu paralar ve lükste bir tık iyi için bile ne paralar verilmeye kalkıldığı düşünüldüğünde bmw çok iyi kalıyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
G

Gerçekten öyle çok doğru noktayı yakalamışsın abi.
23a3ec11e20a3bd7c1cc43d1d42d9617.jpg

Mesela bmw 8 serisi ile mercedes s coupe ye bakıyorum.Bmw şu orta ekran işini müthiş kurtarıyor.Haa mercedesin ki de çok güzel ama bu paralar ve lükste bir tık iyi için bile ne paralar verilmeye kalkıldığı düşünüldüğünde bmw çok iyi kalıyor
Merso'nun bu ekranını ben de seviyorum. Ama dediğin gibi biraz daha iyisi için bile bir ton para vermek gerekiyor. Ayrıca bu 8 serisinin iç mekanında detaylara dikkat ederseniz o emanet ekranın neden eğreti durmadığını, durmaması için gerçekten çalıştıklarını tüm kokpit ve kapı kenarlarında görebilirsiniz. O emanet ekranın dışında kalan siyah çerçeveye dikkat edersen düz şekilde aşağı indirmek yerine, yani dikdörtgen tasarımlı yapmak yerine sağa ve sola eğimli tasarlanmış. Yani nispeten ters dönmüş hafif V şeklinde. Bu bütünlüğün aynısını sağ ve sol ızgaralarda, kapıda ki hoparlör ve kapı kolu bölgesinde, yine orta konsolun sağ ve sol dış çizgisinin hafif açılı V şeklinde aşağı iniyor olmasıyla pekiştirildiğini görebilirsin. Yani o ekran oraya karambole yerleştirilmemiş belli.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
At fava bekle:
Elektrikli model gelecek. Muhtemelen 2.5 saniye falan olacak 0-100 değeri. Daha var ama.

Bunun dışında, efsane olmuş. 4 serisinden beri en iyi tasarım bana göre. Muhtemelen tasarım ödülü bu sene BMW'ye gidecektir. Uzun süredir ilk defa yeni bir otomobile bakıp offfffff diyorum.Consept'e oldukça bağlı kalınmış, uzun zamandır bu kadar conseptine benzeyen bir otomobil yoktu.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Konsept adı altında tanıtılmıştı. Araba çok güzel ancak şok etkisiyle müthiş demedim. Çünkü zaten 2 senedir tasarımı bilinen bir araçtı. Aynı şeyi X2 için de yaptılar. Dışardan biblo gibi ve o segment için yine aykırı ama yine 1 senedir ne olduğu belliydi. BMW nin bu politikasını anlayamıyorum açıkçası. Aynı şey Ford Mondeo da da oldu. Millet ooo müthiş şöyle böyle diye bayıldı (bende dahil) ancak fabrikadaki sorunlar nedeniyle 1,5 sene geç geldi ve gördüğümde zaten gözüm alışmıştı o şok etkisi kalmadı. Bence bu durumlar satış rakamlarının bir seviyede düşmesine sebep oluyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım